Svoboda není samozřejmostí, řekl Beitl

, autor: Markéta Hozová

21.08.2017 - V pondělí 21. srpna se v Parku generála Mrázka konalo slavnostní vzpomínkové setkání na srpnové události roku 1968.

Primátor Petr Beitl ve své řeči připomněl význam roku 1968 jako jedné z nejdůležitějších události v novodobých českých dějinách. „Událost, při níž lidé usnuli ve svobodné zemi a probudili se v zemi okupované, by neměla nikdy nikoho nechat chladným. Všichni bychom měli mít stále na paměti, že svoboda není samozřejmostí,“ řekl Beitl.

V závěru své řeči vyzval k minutě ticha nejen za oběti srpnové okupace, ale i za oběti nedávných teroristických útoků ve Španělsku.

Atmosféru setkání doplnil houslista František Lamač melodií písně Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka, při níž přítomné symbolicky pokropila krátká dešťová přeháňka.

Květinu k pomníku Bojovníkům za svobodu a obětem bezpráví položil primátor Petr Beitl, poslanci Jana Pastuchová a Lukáš Pleticha, ředitelka ČČK Jablonec nad Nisou, vedení Centra sociálních služeb i veřejnost. Obřadu se zúčastnili i zástupci HZS LK, Policie ČR a Vězeňské služby ČR.

Slavnostní setkání na srpnové události roku 1968

21.08.2017
, autor: Markéta Hozová

Atmosféru setkání doplnil houslista František Lamač

 
, autor: Markéta Hozová

Primátor Petr Beitl

 
, autor: Markéta Hozová

Náměstek Lukáš Pleticha

 
 
Vytvořeno 21.8.2017 17:09:54 | přečteno 850x | Petr Vitvar
Štítky: společnost
 
load