, autor: Petr Vitvar

04.04.2014 - V obřadní síni jablonecké radnice dnes proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších strážníků loňského roku. Letos se neslo ve znamení žen. Na prvních dvou místech se totiž objevily ženy. Strážníkem roku 2013 se stala strážnice dopravní a hlídkové služby Pavla Sochorová. Druhou oceněnou byla vedoucí Dětského dopravního hřiště Bronislava Plešingerová a okrskář ze Žižkova Vrchu Bronislav Novák si odnesl třetí ocenění.

Titul Strážník roku uděluje městská policie ve spolupráci s vedením města již od roku 2008. „Mezi základní kritéria hodnocení patří plnění povinností vyplývajících ze zákona o obecní policii, plnění úkolů nad rámec pracovních povinností, množství zjištěných a následně řešených událostí, kvalita zpracování spisového materiálu a úroveň vystupování,“ vysvětluje ředitel Městské policie Luboš Raisner.

Návrhy na ocenění strážníků podávají vedoucí operačního střediska a vedení městské policie. Z těchto návrhů jsou pak vybráni 3 nejlepší, jejichž jména a fotografie se objeví na čestném místě na služebně městské policie, v Jabloneckém měsíčníku i na webových stránkách.

Slavnostní oceňování proběhlo za účasti primátora města Petra Beitla, zástupců Policie ČR, zástupců HZS LK, jabloneckých zastupitelů a dalších hostů. Plukovník Miroslav Frydrych, zástupce vedoucího územního odboru Jablonec nad Nisou Policie ČR vyzdvihl spolupráci městských strážníků s policisty a dva ze strážníků – Ferdinanda Rucka a Miroslava Šípoše za jejich práci odměnil.

„Stále se utvrzuji v tom, že městská policie je důležitou a potřebnou součástí Jablonce. Strážníci výrazně přispívají k ochraně veřejného pořádku, mají podíl na poklesu kriminality v minulých letech, ať už vlastními zásahy nebo preventivní činností,“ řekl primátor Beitl a poděkoval strážníkům za jejich potřebnou práci pro město.

Ocenění strážníci

1. Pavla Sochorová
  2. Bronislava Plešingerová
  3. Bronislav Novák