Strážníci změřili rekordní rychlost v obci

, autor: archiv MP

24.08.2012 - Střípky z městské policie

Rekordní rychlost v obci

Před koncem prázdnin se strážníci městské policie v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí provozu na pozemních komunikacích více zaměřili na rychlost vozidel v obci. Nejen že budou od začátku školního roku pravidelně hlídkovat u vybraných přechodů u škol, ale především měření rychlosti vozidel snižuje riziko dopravních nehod. V ulici Prosečská byl radarem strážníků naměřen smutný rekord. V místě kde platí rychlost 50 km/h ukázal radar při měření šedé Škody Octavia 93 km/h! Vozidlo bylo městskou policií zastaveno a řidičku čeká ve správní řízení zákaz činnosti (řízení) od 6-12 měsíců a pokuta v rozmezí 5-10 tisíc korun. Řidičům, kteří respektují zákon a rychlost dodržují samozřejmě žádná podobná sankce nehrozí.

V protisměru bez řidičáku

Jízdu jednosměrkou v protisměru risknul řidič oranžové Fabie v ulici Na Vršku. Upozornil tak na sebe hlídku městské policie, která kontrolou dokladů zjistila, že pán řídí vozidlo bez řidičáku. Prý ho zapomněl doma. Lež jako věž. Strážníci zjistili, že má řidičské oprávnění zablokováno, a tak nezodpovědný řidič putoval na služebnu Policie České republiky. 

Hořící garáž

Hořící garáž v pátek 24. 8. ve 2 hodiny ráno objevili strážníci městské policie při pochůzce v Harrachovské ulici a na místo okamžitě přivolali hasiče a policii, která si na místě celou věc převzala.

Šťastné shledání

Starost o svou čtyřiaosmdesátiletou maminku se srdeční chorobou měla žena, která žádala o pomoc strážníky městské policie. Nemohla se totiž dozvonit, dobouchat ani dovolat do bytu v ulici Na Roli, kde maminka bydlí. Nepomohlo jí, že má klíče. Klíč byl totiž v zámku zevnitř. Na místo postupně dorazili hasiči, záchranka i Policie České republiky. Hasiči vylomili zámek, aby se do bytu dostali, ale stará paní nikde. Strážníci městské policie se tedy pustili do prohledávání okolí. Na maminku narazili u zadního traktu nemocnice, jak se spokojeně vrací z návštěvy u kamarádky.

Noční rvačka

Na noční hluk si na operačním středisku Městské policie Jablonec nad Nisou stěžovali krátce před půlnocí nájemníci domu v ulici U Staré lípy. U sousedů došlo na velkou hádku a dokonce rvačku. Obyvatelka bytu uvedla, že kamarád, který přišel na návštěvu, ji i jejího přítele ohrožoval a vyhodil z okna mobilní telefony, aby si nemohli přivolat pomoc. Způsobil obyvateli bytu tržné rány na hlavě a několikrát jej udeřil pěstí do obličeje, napadený muž tvrdil, že se celý třese a je v šoku. Strážníci přivolali nejen záchranku, ale také Policii ČR, která si převzala případ k dalšímu šetření.

Vytvořeno 24.8.2012 11:35:25 | přečteno 2400x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load