Strážníci zachránili seniora

13.08.2014 - Střípky z městské policie

Na linku 156 se v pátek ve večerních hodinách obrátil starší pán z ulice Žitná, že jeho soused, kterému je již 83 let nereaguje na zvonění a bouchání do dveří, ani na mobilní telefon. Strážníci na místě zjistili, že vchodové dveře bytu jsou zabouchnuté, ale neuzamčené. Přivolaná jednotka HZS dveře otevřela a strážníci našli v prostoru  bytu seniora, který ležel zraněn na podlaze a dusil se zvratky. Okamžitě mu poskytli první pomoc a zajistili základní životní funkce. Na místo přivolali záchrannou službu, která si seniora převzala a převezla do nemocnice. Byt byl poté uzavřen za asistence souseda, který hlídku městské policie přivolal.

Strážníci zachránili neznámou ženu

Obdobný případ jako v pátek řešili jablonečtí strážníci i následující pondělí. Tentokrát na tísňovou linku oznámila žena, že na chodbě domu v Opletalově ulici leží nějaká žena. Přivolaná hlídka strážníků našla na místě ženu v bezvědomí, kolem které se nacházely zvratky. Žena měla zapadlý jazyk a nedýchala. Hlídka MP postiženou ženu uvedla do stabilizované polohy a jeden ze strážníků jí vyndal zapadlý jazyk. Následně došlo k obnovení životních funkcí a žena začala dýchat a posléze i komunikovat. Přes operační středisko městské policie byla na místo přivolána záchranka, která si ženu převzala k dalšímu ošetření.

Pachatel zadržen při vloupání do chaty

Telefonické oznámení všímavého občana přispělo k zadržení pachatele přímo na místě trestného činu. V pondělí v odpoledních hodinách se pachatel vloupal do chaty v Krkonošské ulici, což neušlo pozornosti oznamovatele. Hlídka městské policie okamžitě vyjela na místo a padesátiletého muže na místě zadržela a omezila na osobní svobodě. V poutech byl předán přivolané hlídce Policie ČR, která si případ převzala k dalšímu šetření.

Vytvořeno 13.8.2014 10:07:45 | přečteno 1782x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie