Strážníci v Centru denních služeb

, autor: archiv MP

05.11.2013 - Strážníci městské policie počátkem měsíce listopadu připravili již třetí přednášku pro uživatele Centra denních služeb.

Centrum denních služeb, které sídlí na adrese U Balvanu 2 v Jablonci nad Nisou je zařízení pro ambulantní službu s denním pobytem. Poskytuje služby osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Činnost centra podporuje lidi s mentálním postižením podle jejich schopností v seberealizaci a nabídkou dalších činností posiluje jejich sebevědomí, sebedůvěru, soběstačnost a vlastní aktivitu uživatelů.

Vedoucí pracoviště paní Bc. Petra Pilná již druhým rokem spolupracuje s oddělením prevence a vzdělávání městské policie a strážníci počátkem měsíce listopadu připravili již třetí přednášku pro uživatele centra.

V první části interaktivní přednášky si účastníci zopakovali témata například jak poznat strážníka, bezpečnou komunikaci s cizími osobami, pravidla bezpečného pohybu v provozu na silnicích včetně používání bezpečnostních reflexních doplňků oděvu. Část druhá byla specificky zaměřená na používání zádržných systémů ve vozidle a nebezpečí plynoucí z nedodržení povinností ostatních účastníků silničního provozu. Závěrem byli uživatelé Centra denních služeb poučeni o následcích krádeží osobních věcí a nebezpečnosti takového jednání, protože bohužel i v jejich kolektivu docházelo v minulosti k různým pokusům v oblasti této trestné činnosti.

Témata přednášek jsou vždy předem konzultována s vedením centra a jejich realizace se přizpůsobuje potřebám uživatelů. Celá akce byla z obou stran vedena v přátelském duchu a opakovaně se jí účastnil i strážník okrskář Bronislav Novák, do jehož okrsku Centrum denních služeb patří.

Přednáška v Centru denních služeb

Prezentace městské policie