Strážníci spolu s policejním psovodem lapili zloděje

08.08.2014 - Střípky z městské policie

V pondělí v půl druhé odpoledne se na městskou policii obrátila Policie ČR s žádostí o asistenci při policejním zákroku. Do jedné z budov v jablonecké Fügnerově ulici se totiž vloupali zloději a údajně se ještě zdržovali na místě. Když hlídka dorazila na místo, muž, který vše oznámil, ukázal na dva mladíky, kteří právě utíkali Tyršovým parkem směrem ke konečné tramvaje. Hlídka městské policie se tedy vydala na konečnou tramvaje, kam dorazil i policejní psovod, a jednoho z lupičů se jí podařilo zadržet ještě v parku. Druhý však přeběhl přes mostek vedoucí podél bývalých městských lázní do ulice Budovatelů, kde se ztratil mezi lidmi. I přesto, že měla policie jeho popis, se jí ho nepodařilo zadržet. Policie ČR nadále případ vloupání řeší.

„Půjčil“ si košík na sběr papíru

Ve čtvrtek 7. 8. v osm hodin ráno obdržela městská policie telefonické oznámení, že si nějaký muž vzal od supermarketu Penny nákupní košík na kolečkách, naplnil ho papírem a stojí s ním u sběrných surovin v Belgické ulici. Telefonující také vyjádřil obavy, že i tyto košíky často končívají ve sběrných surovinách. Proto vyjela ke sběrně hlídka městské policie a oznámení potvrdila. Muž tvrdil, že košík byl na zemi před Penny marketem a on si ho jen vypůjčil na svoz papíru do doby, než si pořídí kárku. Pak by prý košík vrátil do prodejny. Muž u sebe neměl doklady, proto musel být předveden na Policii ČR. Tam mu i uložili pokutu a přikázali košík vrátit, což muž učinil, odevzdal ho vedoucí prodejny Penny market.

Vytvořeno 8.8.2014 14:11:34 | přečteno 2025x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie