Strážníci se postarali o týraného psa

, autor: archiv MP

29.01.2014 - Střípky z městské policie

V úterý 28. ledna v ranních hodinách upozornil všímavý občan strážníky městské policie na to, že v Novoveské ulici se u dveří jednoho z domů zdržuje pes, který vykazuje známky týrání. Strážníci vyjeli na místo a našli dobrmana, který byl podvyživený, prochladlý a z několika míst na těle z něj tekla krev.

Hlídka MP psa okamžitě převezla na veterinární kliniku MVDr. Baudyše, kde vzhledem ke stavu v jakém pes byl, si jej ponechali a ošetřili. O celé skutečnosti byla vyrozuměna i paní Kubištová z Ligy na ochranu zvířat (útulek Dášenka), která po domluvě s veterinářem rozhodne o dalším postupu, eventuálně zváží i podání trestního oznámení pro týrání zvířat. Majitele psa se zjistit zatím strážníkům nepodařilo.

Mráz nepřeje bezdomovcům

V úterý ráno telefonát upozornil strážníky na silně podchlazeného bezdomovce v Zahradní ulici. Na místo byla vyslána hlídka MP, která oznámení potvrdila. Jelikož měl muž omrzlé končetiny a byl celkově podchlazený, strážníci přivolali záchranku a muže předali do péče zdravotníků.

Záznam z kamery služebního vozidla městské policie ho usvědčil

Strážníci v noci z pondělka na úterý při běžné hlídce zaznamenali černý Opel. Ze zkušenosti věděli, že by auto mohl řídit muž se zákazem řízení motorových vozidel. Když hlídka dala pokyn k zastavení vozu, sledovali strážníci na autokameře dění uvnitř Oplu. Řidič se pokusil vyměnit místo se spolujezdkyní, to se mu ale nepodařilo. Strážníkům následně přiznal, že auto řídil, což potvrdili i oba jeho spolucestující. Protože se opravdu jednalo o řidiče s vysloveným zákazem řízení, předali ho strážníci k šetření Policii ČR.

Vytvořeno 29.1.2014 13:41:27 | přečteno 1926x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie