Strážníci se opět zaměřili na cyklisty

, autor: archiv MP

29.08.2013 - Začátek posledního prázdninového týdne využili strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou k další sérii kontrol v rámci preventivní akce s názvem „KOLO“.

„Zaměřili jsme se stejně jako v červenci na povinnou výbavu kol a nošení ochranné přilby u cyklistů do osmnácti let. Celkem jsme během prázdnin na cyklostezkách v okolí přehradní nádrže Mšeno zkontrolovali 78 cyklistů,“ říká preventista městské policie Miloslav Lejsek.

Protože se jednalo o preventivní akci, obešly se prohřešky bez udělení blokových pokut, naopak z prostředků prevence kriminality byla některým hříšníkům věnována část povinné výbavy kol zdarma. „Těší nás, že ochranná přilba, která patří do povinné výbavy cyklistů je mládeží a dětmi brána jako samozřejmost. Při jízdě bez helmy jsme přistihli pouze jednoho mladistvého,“ konstatuje Lejsek.

Vzorní cyklisté, kteří měli výbavu v pořádku, dostali za odměnu cyklistické lahve, svítilny a odrazky, děti předškolního věku pak omalovánky a pexesa s dopravní tématikou. „Vzhledem k ohlasu od samotných cyklistů i chodců plánujeme tuto preventivní akci opakovat i v příštím roce opět v období hlavních prázdnin,“ uzavírá ředitel jablonecké městské police Luboš Raisner.

Preventivní akce „KOLO“ u přehrady (22.07.2013)

Vytvořeno 29.8.2013 9:46:20 | přečteno 1395x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie