Strážníci nalezli odcizené vozidlo, stopy ve sněhu usvědčily posádku

, autor: archiv MP

11.12.2013 - Ve středu 4. prosince před devátou hodinou večer zastavili strážníci městské policie z důvodu přestupku vozidlo Škoda Superb. Po příchodu strážníků k vozidlu se řidič náhle opět rozjel a začal hlídce ujíždět.

Pronásledováním se podařilo vozidlo dostihnout až na otočce autobusu u nádraží v ulici V. Nezvala. Strážníci našli vozidlo prázdné. V blízkosti se nacházela pouze žena, kterou strážníci poznali jako spolujezdkyni. Ženu usvědčili také stopy bot ve sněhu vedoucí od vozidla. Žena strážníkům uvedla, že řidiče nezná, pouze jí prý vyzval, aby neprodleně opustila vozidlo a sám utekl.

Strážníci se vydali po stopách řidiče. Nalezli jej schovaného v ulici Pod Tratí u stěny garáže. Muž odmítal prokázat svou totožnost. Strážníci mezitím zjistili, že registrační značka vozidla této Škodě Superb nepatří. Prověřením WIN kódu vyšlo najevo, že vozidlo bylo odziceno v Polsku a je po něm vyhlášeno mezinárodní pátrání.

Pro podezření ze spáchání tretného činu byli řidič i spolujezdkyně zadrženi a předáni Policii ČR.

Vytvořeno 11.12.2013 14:23:23 | přečteno 1627x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie