Strážníci městské policie zabránili únosu dítěte

10.09.2012 - V minulém týdnu obdržel primátor Petr Beitl do své e-mailové pošty děkovný dopis šťastné maminky, které strážníci jablonecké městské policie pomohli zachránit jejího dvouletého syna.

„Nebudu Vám popisovat podrobnosti, ty v tuto chvíli nejsou důležité, jen jsem šťastná, že vše dobře dopadlo, syn mi byl předán v pořádku a ještě jednou bych chtěla vyjádřit veliké díky všem zúčastněným strážníkům, reagovali bleskově a profesionálně,“ stálo v dopise paní Dariny.

O únos svého dvouletého syna se pokusil muž v tmavém mercedesu 4. září v Rooseveltově ulici v Jablonci nad Nisou. Napadl jeho matku, svou bývalou družku, dítě jí vytrhl a odjel. Zraněná a šokovaná žena okamžitě kontaktovala hlídku městské policie. Strážníci zareagovali ihned.

Žena uvedla, že muž pravděpodobně odjel směrem na Liberec. Strážníci na operačním středisku namířili kamery městského kamerového dohlížecího systému (MKDS) na výjezdy z města. Jedna hlídka městské policie se vydala směrem na Dolní Proseč a druhá směrem na Lukášov, o celé záležitosti také uvědomili Policii ČR. Na ulici Československé armády spatřili strážníci hledané auto a za použití výstražného světelného a zvukového zařízení vozidlo sledovali a snažili se ho zastavit. Řidič Mercedesu nereagoval a dál pokračoval v cestě do Liberce. Městské policii se podařilo vůz předjet. Tím strážníci zjistili, že řidič má na klíně malého blonďatého chlapečka. V Šafránové ulici v Liberci mercedes zastavil, strážníci vystoupili a vyzvali řidiče, aby vypnul motor a vystoupil. To se ale nestalo a mercedes se znovu rozjel. Reakce strážníků byla blesková, podařilo se jim auto služebním vozem zablokovat, muže zadržet a předat Policii ČR k dalšímu šetření.

Vytvořeno 10.9.2012 14:38:02 | přečteno 2392x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie
 
load