Strážníci často pomáhají invalidním nebo nemocným osobám

, autor: archiv MP

03.07.2013 - Minulé pondělí požádaly městské strážníky o asistenci a pomoc dvě invalidní ženy.

Tělesně postižená žena upadla dopoledne vedle svého auta na parkovišti v ulici U Přehrady a nemohla vstát. Naštěstí měla u sebe mobilní telefon a zavolala na operační středisko městské policie a požádala o pomoc. „Nepotřebovala lékařskou pomoc, jen kvůli svému postižení nemohla sama vstát,“ řekl ředitel městské policie Luboš Raisner. „Hlídka pomohla paní nastoupit do auta a ta bez potíží odjela,“ dodal.

Krátce po poledni volala paní ze Skelné ulice a žádala strážníky, aby ji i s invalidním vozíkem vynesli do bytu, protože neměla k dispozici nikoho, kdo by jí pomohl. Mluvila o tom, že už má zažádáno o výstavbu rampy, která jí přístup k bytu umožní, ale do té doby je odkázána na pomoc druhé osoby. Strážníci prosbě ženy samozřejmě vyhověli.

Vytvořeno 3.7.2013 11:14:26 | přečteno 1288x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie