Sto a jeden nezaměstnaný bude uklízet město

, autor: archiv MMJN

24.02.2014 - Statutární město Jablonec nad Nisou je připraveno zaměstnat 101 pracovníků vykonávajících veřejně prospěšné práce. Rozhodla o tom Rada města 20. února přijetím nového organizačního řádu magistrátu. Vedle 210 zaměstnanců radnice bude pro město Jablonec pracovat nově i 101 dlouhodobě nezaměstnaných.

„Vytvoření nových pracovních míst projednal primátor města s ředitelkou krajského úřadu práce Kateřinou Sadílkovou, která aktivitu města velmi vítá. Pracovníky veřejně prospěšných prací budeme zaměstnávat v souladu s potřebami a finanční podporou úřadu práce,“ komentuje tajemník úřadu Marek Řeháček.

Magistrát města dosud zaměstnával v režimu veřejně prospěšných prací a veřejné služby cca až 60 pracovníků. Práce těchto lidí je ve městě vidět. Uklízejí odpadky nejen kolem kontejnerových stání, ale i jinde po městě, pomáhají s drobnou údržbou a úklidem v městských organizacích nebo se zimní údržbou. Významně se také pracovníci veřejně prospěšných prací podílejí na probíhajících úpravách interiéru radnice a šetří tak radnici nemalé finanční prostředky.

Pracovníkům veřejně prospěšných prací je vyplácena mzda, na kterou přispívá magistrátu úřad práce. Vedle veřejně prospěšných prací organizuje město také veřejnou službu – úklid města v tomto režimu bezplatně vykonává cca 20 lidí bez práce. Podle rozhodnutí rady z 9. ledna 2013 jsou pracovníci veřejné služby odměňováni stravenkami v hodnotě 300 korun za 40 odpracovaných hodin.

Vytvořeno 24.2.2014 9:23:32 | přečteno 1831x | Petr Vitvar