Štědrovečerní odpoledne pro osamělé občany

30.12.2013 - Na Štědrý den by neměl být nikdo sám. V duchu těchto slov proběhlo štědrovečerní odpoledne pro osamělé občany pořádané statutárním městem Jablonec nad Nisou. Dvacítku přítomných přivítal ve Spolkovém domě primátor města Petr Beitl slovy: „Jsem rád, že tato tradice v Jablonci vznikla a já v ní mohu pokračovat. Na Štědrý den by neměl být nikdo sám.“

Atmosféru Vánoc navozovaly kromě nádherně ozdobeného stromku i zapálené svíčky na svátečně prostřených stolech. Po tradičním vánočním menu, které se skládalo z knedlíčkové polévky, bramborového salátu, filé a vepřového řízku, nastala chvíle pro kulturní vystoupení, o něž se postaral František Lamač se svojí kolegyní. Za zpěvu koled, lidových písní, ale i operních árií čas rychle uběhl a nastalo loučení. Z tváří přítomných vyzařovala radost, štěstí a spokojenost, což bylo pro zástupce jabloneckého magistrátu a chráněné díly Fokus, jež připravila občerstvení, největší odměnou.

Od osamělých občanů směřovaly kroky primátora města do azylového domu Naděje, kam donesl několik porcí štědrovečerního menu a popřál přítomným klidné svátky.

Štědrovečerní odpoledne pro osamělé občany

24.12.2013, Spolkový dům
, autor: archiv MMJN

O kulturní vystoupení se postaral František Lamač se svojí kolegyní