Stavební ruch v ulici U Hřiště potrvá do podzimu

12.06.2013 - V pátek 14. června se uzavře ulice U Hřiště ve Mšeně od ulice Želivského po křížení s ulicí F. L. Čelakovského. Začne se zde připravovat výstavba zázemí sportovních areálů. Práce jsou plánované do konce října a vyžádají si téměř pětimilionové náklady.

„Chceme tímto upravit ulici a chodníky, vytvořit nové parkovací plochy pro návštěvníky sportovišť a zvýšit tak bezpečnost v této lokalitě. Součástí prací je prodloužení vodovodního řadu a nízkotlakého plynu, přeložky kanalizace a vysokotlakého plynu,“ popisuje nový projekt náměstek primátora Petr Vobořil a dodává, že celá akce, kterou realizuje společnost Eurovia CZ, vyjde na 4.750 tis. korun a finančně na ni přispěje Liberecký kraj.

„Úpravou získá ulice U Hřiště kromě nového povrchu také vyvýšený práh ze zámkové dlažby a sedm podélných parkovacích stání. Současný chodník vedle fotbalového hřiště bude rozšířený na 1,5 metru a vzniknou ještě dva další chodníky o šířce dva a čtyři metry, které doplní spojení právě mezi fotbalovým hřištěm a areálem volnočasových aktivit,“ říká Petr Mikulášek z oddělení investiční výstavby. Dalších 18 parkovacích míst včetně jednoho pro imobilní občany bude mezi fotbalovým hřištěm a korytem Bílé Nisy. Cesta u Nisy zůstane, ale průběh stavebních prací její průchodnost omezí. „Samozřejmostí je veřejné osvětlení a závěrečné parkové úpravy. Stavba neponičí vzrostlou zeleň, jen v nejnutnějším rozsahu se vykácí náletové dřeviny,“ uzavírá Mikulášek.

Vytvořeno 12.6.2013 9:12:59 | přečteno 1801x | Petr Vitvar
load