Stavba transformovny Jih pokračuje dle plánu

17.04.2012 - Dvě dlouhodobé uzavírky silnic povolilo oddělení dopravní a silniční jabloneckého magistrátu. Obě jsou stanovené do konce srpna tohoto roku. Vyžádala si je pokládka kabelového vedení souvisejícího s výstavbou nové transformovny Jih. Ta by měla být hotová letos v polovině roku a vyžádá si náklad téměř 400 milionů korun.

Úplná uzavírka nebo omezení dopravy kvůli stavebním pracím jsou povolené do konce srpna v ulicích Janáčkova, U Zbrojnice, Ke Starému buku a na chodnících náležejících k ulici.Pražské, zcela uzavřená bude také místní komunikace na Vrkoslavicích k čp.4625.  Další zvláštní užívání  je povolené v ulicích Rychnovská, Tyršova stezka, U Mohelky, dále pak v Kokoníně na cestě nad č.p.37 a k č.p. 91, 93, 129.  Přechodné úpravy dopravního provozu jsou vedené vždy po přilehlých komunikacích.

„Transformovna je strategickou stavbou a na její zprovoznění čeká řada investorů, například společnost Crestyl. Nedostatečná kapacita distribuční sítě ve městě byla jedním z důvodů, proč společnost odkládala výstavbu obchodního centra,“ říká k výstavbě transformovny Jih jablonecký primátor Petr Beitl.

Další informace

Vytvořeno 17.4.2012 13:49:04 | přečteno 2288x | Petr Vitvar