Stavba onkologie pokračuje i v zimě

, autor: Markéta Hozová

03.04.2013 - Stavba Onkologie v jablonecké nemocnici zdárně pokračuje. I když mrazivá zima stavbařům komplikuje situaci, v září by mělo dojít k otevření oddělení podle plánu. Stavbu ze svého rozpočtu, bez dotačních titulů, financuje zřizovatel nemocnice statutární město Jablonec nad Nisou. Celková částka činí 26,3 milionu korun. V loňském roce bylo zaplaceno 8,5 milionu, na dostavbu je letos vyčleněna částka 18 milionů korun.

„V současné době je i přes nepřízeň počasí hotová hrubá stavba, jsou osazena všechna okna a uvnitř budovy je položena kanalizace, na stropě jsou zavěšeny kabely elektroinstalace. Zhotovitel nyní pracuje na kanalizační přípojce,“ popisuje současný stav stavby náměstek Nemocnice Jablonec nad Nisou Milan Trpišovský.

Náměstek primátora pro ekonomiku města Miloš Vele nemocnici ve čtvrtek 28. března osobně navštívil, aby se s průběhem stavby seznámil. Po krátké schůzce v kanceláři náměstka nemocnice, kde se hovořilo hlavně o financích, zamířil na stavbu.

„Nová onkologie konečně pacientům, kteří se potýkají s tímto onemocněním, nabídne důstojné prostory. I z tohoto důvodu je jednou z priorit města, co se týká investic,“ říká náměstek Vele. V nových moderních prostorách bude možné najednou obsloužit až sedm pacientů, což významně přispěje ke zkvalitnění péče.

Stavba onkologického oddělení byla zahájena již v roce 2012, vybudováno bylo také odborné pracoviště ředění cytostatik. „V celkové částce 26,3 milionu jsou zahrnuty i náklady na ředírnu cytostatik. Z rozpočtu města bylo v loňském roce zaplaceno 8,5 milionu korun. Na dostavbu onkologického pracoviště letos počítáme s částkou 18 milionů korun,“ upřesňuje náměstek Vele.

Vytvořeno 3.4.2013 16:27:27 | přečteno 1679x | Petr Vitvar