Stavba kanalizace v Krkonošské uzavře znovu ulici Pražskou

, autor: archiv MMJN

02.07.2013 - Stavba kanalizace a rekonstrukce vodovodu v Krkonošské ulici si vyžádá další částečnou uzávěru ulice Pražská. Ta začne ve středu 3. a potrvá do 12. července.

Podobně jako v dubnu se opět uzavře jeden jízdní pruh Pražské ulice u křižovatky s Krkonošskou, nyní ale v opačném směru. Dopravu budou řídit semafory. „Zvýšenou pozornost budou muset chodci věnovat přecházení Pražské u křižovatky s ulicí Janáčkovou, jelikož zde v době uzavírky nebude fungovat světelná signalizace,“ říká Radka Poprová z oddělení investiční výstavby. Důvodem uzavírky je dopojení rekonstruovaného vodovodního řadu z Krkonošské na stávající řad v Pražské ulici.

Upozornění na odstávku vody v úterý 9. 7. od 8 do 17 hodin

Pro obyvatele ulic Kokonínská (Vrkoslavice), Ke Starému buku, Krkonošská, Přímá, Turistická, Ječná, Jasná, Severní, Studentská, Fibichova, Zimní, Školní, Kavanova, Spádová, Zámecká, U Kaple, U Čertova kamene, Kolmá, Zelenohorská a Pražská (od křižovatky Na svahu po křižovatku s ul. Janáčkova) bude propojování vodovodních řadů z Krkonošské na Pražskou znamenat ještě jedno zatížení, jelikož na úterý 9. 7. 2013 je od 8 do 17 hodin naplánovaná odstávka vody. Po celou dobu bude zajištěné náhradní zásobování vodou přistavenými cisternami.

„S plným provozem v Pražské ulici mohou řidiči počítat zase od 12. července, kdy bude výkop pro vodovodní potrubí provizorně zapraven a jízdní pruh ve směru od Jablonce na Kokonín opět zprovozněn,“ doplňuje Poprová. Pak se obnoví provoz semaforů s poptávkovým přechodem u křižovatky Pražská – Janáčkova.

Práce na rekonstrukci vodovodu a stavbě kanalizace včetně veřejných částí kanalizačních a vodovodních přípojek začala v dubnu letošního roku. Dílo za téměř 18 milionů korun by mělo být dle plánu hotové v listopadu. Z této částky uhradí 3,2 milionu korun Ministerstvo zemědělství, od kterého se statutárnímu městu Jablonec nad Nisou podařilo získat dotaci na stavbu kanalizace.

Vytvořeno 2.7.2013 14:23:35 | přečteno 1720x | Petr Vitvar