Šťastné shledání

13.08.2013 - Střípky z městské policie

Na zmatenou starší paní před Městskou halou v pondělí 12. 8. kvečeru strážníky telefonicky upozornil všímavý občan. Žena s ním prý nechtěla komunikovat. Strážníci vyrazili na místo a paní se jim povedlo rozpovídat. Řekla jim, jak se jmenuje, a že bydlí v domově důchodců. Hlídka MP s paní objela jablonecké domy s pečovatelskou službou i Domov důchodců v Pasekách, ale ženu nikde neznali. Tou dobou už ale svoji maminku postrádala paní z ulice Svatopluka Čecha, která kontaktovala operační středisko městské policie. Nakonec vyšlo najevo, že si stará paní popletla nejen své bydliště, ale i příjmení. Strážníci ji v pořádku předali její dceři.

Na dítě zapomněli

V pondělí 12. 8. kolem sedmé večer vyjížděla hlídka městské policie na pískoviště ve Vysoké ulici, kde zůstalo samo asi čtyřleté plačící dítě. „Byla tu nějaká omladina, ale ti odešli a dítě tu zůstalo,“řekla paní, která strážníky zavolala. Strážníci kontaktovali Policii ČR (PČR) a následně dítě na jejich žádost převezli na služebnu PČR v ul. 5. května.

Vytvořeno 13.8.2013 14:19:57 | přečteno 1691x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie