Staré dobré šlágry i šikovné ruce – to je Týden seniorů 2014 v Jablonci

, autor: archiv MMJN

26.09.2014 - Již počtrnácté se senioři z Jablonecka mohou těšit na svůj Týden, který bude nabitý kulturním a společenským programem. Týden od 29. září do 5. října nabídne řadu akcí na různých místech – v Eurocentru, v městském divadle, ve Spolkovém domě či v osadě Jizerka.

Letošní ročník vypukne v pondělí 29. září, kdy jsou senioři zdarma zváni do městského divadla na hudební komedii se šlágry z třicátých a čtyřicátých let Prázdnou kasu mám aneb krize sem, krize tam, já si z ní nic nedělám. V úterý celý týden oficiálně zahájí primátor Petr Beitl v 10 hodin v Eurocentru. Jako tradičně nebude chybět výstava Šikovné ruce našich dědečků a babiček, která potrvá do konce týdne. Slavnostní zahájení okoření seniorský pěvecký sbor Izerína, který se na veřejnosti představí vůbec poprvé. „Sbor vznikl při Centru sociálních služeb letos v lednu a vede ho Roman Hampacher,“ prozrazuje Markéta Jeníčková z Centra sociálních služeb.

„Na slavnostní zahájení i zpět zajišťujeme dopravu autobusy po dvou trasách; jednu z Novoveské přes sídliště Šumava, Mšeno a Rýnovice, druhou pak z Dolního Kokonína přes Vrkoslavice a Žižkův Vrch,“ upřesňuje Monika Militká z oddělení školství, kultury a sportu jabloneckého magistrátu.

Svět si připomíná 1. října jako Mezinárodní den seniorů už od roku 1998, od roku 2000 věnuje Jablonec starším občanům začátkem října celý týden. „V Jablonci nad Nisou žije na 10 tisíc seniorů, jejichž aktivity podporujeme a vítáme. Po celý týden předvedou nejen oni, co umí, ale i my jsme se jim snažili nabídout pestrý program. Zkrátka je to jen a jen jejich týden,“ říká primátor města Petr Beitl.

Program Týdne seniorů

Vytvořeno 26.9.2014 12:02:05 | přečteno 2369x | Petr Vitvar