Srážka autobusu s podnapilým chodcem

, autor: archiv MP

17.03.2014 - Střípky z městské policie

Ve čtvrtek 13. března před devátou hodinou večerní srazil v Pražské ulici autobus podnapilého chodce, který se pokoušel z místa dopravní nehody odejít. Policie ČR vyslala na místo městskou policii, aby nehodu prvotně zajistila, usměrnila provoz a zajistila svědky. Městští strážníci se pak na místě spojili s hlídkou Policie ČR, která si věc převzala k došetření.

Zranila se sama?

Před čtvrteční devátou hodinou večer upozornil všímavý muž městskou policii na ženu se zraněním hlavy. Seděla před restaurací Oko v Podzimní ulici, měla tržnou ránu pod pravým okem, poraněnou hlavu a byla opilá. Když hlídka městské policie dorazila na místo, byla tam již i záchranka. Žena strážníkům nebyla schopna ani říct, jak ke zranění došlo, možná prý zakopla a upadla na obličej. Sanitka ji nakonec odvezla k lékařskému ošetření do jablonecké nemocnice.

Ležící muž

V pátek po sedmé hodině večer požádala Policie ČR městské strážníky o výjezd k jablonecké restauraci U Čipa, že tam leží nějaký muž. Když strážníci dorazili, muž nekomunikoval, ani nebyl schopný vstát. Proto strážníci přivolali záchranku. Po jejím příjezdu už začal muž hovořit, zjistila se i jeho totožnost. Záchranka nakonec převezla muže k dalšímu ošetření do nemocnice.

Otevřená elektrická rozvodna

V pátek odpoledne upozornili skauti městskou policii na otevřenou rozvodnu elektrického proudu ve Vysoké ulici. Měli obavy, aby se zde někdo nezranil. Strážníci se sami nejprve pokusili rozvodnu zavřít, ale to se podařilo až správci objektu, kterého na místo zavolali.

Vykopnuté dveře

V sobotu krátce před půlnocí zavolal na městskou policii muž, že zadržel násilníka, který vykopl hlavní vchodové dveře do domu v Jizerské ulici. Agresivní muž se nacházel v blízké restauraci Tipsport. Strážníci zjistili jeho totožnost i důvod jeho jednání – prý dveře vykopl ze vzteku ke svému synovi, který v domě bydlí. Mezitím na místo dorazila i Policie ČR, která si věc převzala k šetření.

Zraněný mladík

V neděli 16. března krátce před čtvrtou hodinou ranní zavolala na městskou policii mladá žena, aby oznámila, že jejího kamaráda někdo fyzicky napadl. Na místo nedaleko Country saloonu tedy vyrazila hlídka městské policie. Mladík měl 2 cm dlouhou krvácející tržnou ránu na zátylku a zhmožděninu na čele. Ke svému zranění se nechtěl vyjádřit, ani nechtěl podat žádné oznámení. Strážníci informovali Policii ČR a také přivolali záchranku, která si mladíka převezla do nemocnice na ošetření.

Řidič nadýchal víc jak dvě promile

V neděli hodinu po půlnoci si městští strážníci při kontrole nedaleko EX-klubu zastavili modrý Peugeot. Ten totiž rychle projížděl okolo přehrady u loděnice stezkou pro chodce. Občanský i řidičský průkaz u sebe řidič měl, ovšem doklady k autu nedoložil. Navíc bylo evidentní, že muž před jízdou pil alkohol. Víc jak dvě promile alkoholu potvrdila i dechová zkouška. Vzhledem k výše popsaným skutečnostem přivolali tedy strážníci Policii ČR, která si řidiče následně převzala.

Vytvořeno 17.3.2014 17:07:29 | přečteno 1565x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie