Společnými silami dopadli zloděje

17.06.2014 - Střípky z městské policie

V pátek třináctého dopoledne požádala Policie ČR městskou policii o asistenci při řešení případu krádeže elektroinstalace v kolejišti Českých drah. Hlídky MP prověřily policií popsaná místa, ale nikoho nenašly. Současně dorazila i Policie ČR, která nakonec pachatele zadržela za jabloneckou Lesní ulicí a případ si převzala k dořešení.

Opilci shodili sloupek na volkswagen

Už před polednem v pátek třináctého popíjeli dva mladíci a alkohol jim zřejmě dodal odvahu k poškozování cizích věcí. Na městskou policii se obrátila paní s dvěma svědkyněmi, která oznámila, že jí podnapilí hoši shodili kovový sloupek od oplocení na jejího zaparkovaného zlatého volkswagena, a poškodili tak zadní nárazník. Strážníci našli mladíky v restauraci Stará Pošta a odvedli oba podezřelé dovedli na místo činu, kde se jeden z nich přiznal. Na místo dorazila i Policie ČR, která si záležitost převzala k dalšímu šetření.

Ztracenou opilou našli v centru města

V sobotu ráno zavolala značně opilá žena na městskou policii a tvrdila, že se právě probudila u budovy bývalé porodnice v Turnovské ulici a že nemůže chodit. Hlídka vyrazila k porodnici, prohledala celé okolí, ale ženu nenalezla. Proto se dispečer opět telefonicky spojil s paní, která opět tvrdila, že vidí budovu porodnice a ještě bílý kostel s černou věží. Hlídka spustila houkačku, kterou žena slyšela, nicméně nemohla jít za jejím zvukem. Nedokázala se postavit na nohy. K bývalé porodnici vyjela další hlídka, strážníci prohledali i okolí Dobré Vody, ale ženu opět nenašli. Znovu jí volali a žena nakonec přiznala, že se nachází v Jungmannově ulici v centru města. Budovu bývalé porodnice si spletla s budovou Nábytku Švarc. Tam ji nakonec strážníci našli podchlazenou, opilou a kupodivu i schopnou chodit. Tvrdila, že ji někdo znásilnil, ale nic bližšího že si nepamatuje. Strážníci přivolali záchranku, která si ženu odvezla k vyšetření, kde si ji posléze převzala Policie ČR k vyšetření celé záležitosti.

Kamery pomohly najít pachatele

V sobotu kolem sedmé hodiny podvečerní telefonicky upozornila všímavá paní městskou policii na mladíky, kteří ničili budovu v parku vedle ulice U Muzea. Na místo vyjela hlídka a našla zde tři mladíky, kteří shodně tvrdili, že vstupní dveře do domu poškodili jejich dva kamarádi a ti už před příjezdem policie utekli. Na operačním středisku tedy dohledali díky kamerám dva mladíky, kteří utekli z místa činu, proběhli městem, zašli do restaurace. Když pak vyšli, už na ně čekala hlídka. Svědkyně potvrdila popis osob a městská policie přivolala na místo činu Policii ČR, která si hochy převzala k vyšetřování.

Vytvořeno 17.6.2014 14:28:43 | přečteno 1833x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie