Špičková sportovkyně je hlavně mámou

, autor: M. Hozová

24.07.2012 - Špičková triatlonistka, mistryně Evropy i světa, Jablonečanka a hlavně maminka dvouleté dcery Helena Erbenová přijala pozvání primátora města Petra Beitla k malému posezení do jeho pracovny.

K tomu, ale nakonec nedošlo. Celé setkání nakonec proběhlo v režii malé Máji, která se maminky držela jako klíště a navíc plakala. Neobměkčili ji ani plyšáci a marcipánová Šmoulinka. Nepomohl ani děda Jaroslav Balatka, který svou úspěšnou dceru doprovázel. Máma je máma, ať je mistryně Evropy nebo ne, to je hotová věc.

Sympatická Helena Erbenová se s dcerou v náručí podepsala do pamětní knihy a od primátora přijala šek na 5 tisíc korun jako symbolické poděkování za reprezentaci města a skvělé sportovní úspěchy. Pro odlehčení atmosféry pak navrhl primátor přesun do některé z kaváren na náměstí, ale ani to nepomohlo, Mája souhlasila jen s tím, že pojede autem pryč.

Otec Balatka je na svou dceru pyšný, stihli jsme si říct, že je Helena coby závodnice v pohodě mnohem víc jako máma a určitě to má vliv i na to, jak se jí na sportovním poli daří. „Poslední dny byly náročné hlavně díky dlouhým přesunům autem mezi závody – Francie, Holandsko, Čechy, ale Helča to všechno zvládla výborně,“ chválil svou dceru, která závodí mezi amatéry. „Zatím se mi nepodařilo sehnat sponzory na to, abych mohla mezi profíky,“ doplnila tátu Helena Erbenová.

Helena Erbenová vyhrála ME v terénním triatlonu v Haagu, je čerstvou držitelkou Světového poháru Xterra ve Francii a v sobotním 4. závodu Českého poháru Xterra Czech Tour ve Špindlerově Mlýně slavila rovněž vítězství.

Řadu úspěchů má Helena Erbenová na svém kontě i v zimním triatlonu. Ve světě sportu její jméno něco znamená.

Vytvořeno 24.7.2012 9:35:11 | přečteno 2570x | Petr Vitvar
load