Smyčcový kvartet Ad libitum a křehké soprány dojaly některé posluchače k slzám

, autor: Milan Bajer

24.07.2014 - Duety „O, lovely peace“ z Händelova oratoria Juda Makabejský,“Pur ti miro“ z opery Korunovace Poppey od C. Moteverdiho, Ave Maria, různé arie, Kvartet C Dur a další skladby předních evropských hudebních skladatelů v podání zpěvaček Jarmily Klokočníkové a Hanky Herkommerové mladší, smyčcového kvarteta Ad libitum a malé houslistky Aničky Klokočníkové si přišlo poslechnout kolem 120 posluchačů v úterý 22. 7. v 17 hodin do kostela sv. Anny v Jablonci nad Nisou.

Kombinace smyčcových nástrojů a křehkých ženských sopránů dojala některé posluchače až k slzám. Výkon kvarteta byl hodný profesionálů. Část souboru totiž tvoří amatérští hráči, pro něž je hudba koníčkem. Na poslední chvíli došlo také k záskoku  houslistky Vladimíry Vydrové Jaroslavem Jiráskem, který je též amatérem.  Pozoruhodný byl také přednes teprve desetileté Aničky Klokočníkové, která zahrála 1. větu houslového koncertu g-moll od A. Vivaldiho a doprovodila na housle obě zpěvačky při skladbě Ave Maria od A. Dvořáka. Na housle hraje od 4 let a letos se umístila na 3. místě v celostátním kole soutěže základních uměleckých škol ve hře na smyčcové nástroje.

Koncert se konal v rámci doprovodného programu cyklu Jablonecké kostely otevřeny a byl čtvrtým v pořadí. Příští koncert se koná 29.7. v kostele Povýšení sv. Kříže na nám. Boženy Němcové opět od 17 h a vystoupí Jablonecké klarinetové kvarteto.

Pořadatelem akce je Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s.

 

Vytvořeno 24.7.2014 12:39:53 | přečteno 1987x | rudolfova
load