Smlouva o převodu akcií JTR uzavřena

, autor: Petr Vitvar

28.06.2013 - Smlouvu o převodu akcií společnosti Jablonecká teplárenská a realitní, a.s. (JTR) podepsali ve čtvrtek 27. června na Mimořádné valné hromadě společnosti JTR Ing. Václav Hrach za společnost MVV Energie CZ, a.s. a Ing. Petr Beitl za statutární město Jablonec nad Nisou. Po rok a půl trvajících obchodních jednáních tak byl završen formální proces převzetí společnosti JTR městem Jablonec.

Podpisem smlouvy a následným vypořádáním, ke kterému podle smlouvy dojde 19. července 2013 statutární město Jablonec nad Nisou ke svým 102 akciím společnosti JTR získává 198 kusů akcií, které dosud vlastnila společnost MVV a tím se stává 100% vlastníkem JTR.

Kupní cena společnosti je 202 milionů, ale 150 milionů město získá v rámci snížení základního kapitálu, na kterém se oba akcionáři smluvně dohodli. Nárok na městský rozpočet bude tedy cca 62 milionů korun. Tyto peníze město uhradí z rezervy.

Vytvořeno 28.6.2013 12:52:53 | přečteno 1875x | Petr Vitvar
Štítky: teplárenství