Slunné počasí urychlilo úklid

21.03.2012 - Jarní úklid v Jablonci už vypuknul. Jeho slibnému začátku nahrává po mrazivé zimě krásné, slunné a teplé počasí.

Ačkoliv byl jarní úklid plánovaný až na konec března, příznivé a teplé počasí bez deště umožnilo jeho časnější začátek. A tak dnes už jsou strojně předmeteny kromě centra a Horního náměstí také ulice Větrná a 28. října, Za Hrází a Průběžná. „Velký podíl inertního posypového materiálu technické služby uklidily už také z Bártlova vrchu a nyní se soustředily na okolí přehrady a Mšeno,“ říká vedoucí oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu Pavel Kozák.

Předmeteny jsou už i některé chodníky, a to po obou stranách ulic Palackého, dále pak Budovatelů, Liberecká, Tovární, Harrachovská, U Přehrady, Široká, Lesní, 5. května, Mostecká, Podhorská, Novoveská a V. Nezvala. „Pracovníci technických služeb vjeli s předmetacími stroji do Tyršova parku, projeli okružní křižovatku v Jabloneckých Pasekách a vyčistili tamní zastávky MHD. Nyní budou pokračovat ulicí Vysokou, Polní, Rýnovickou podél základní školy a Větrnou,“ dodává Kozák.

Jak taje sníh, objevuje se ve městě také mnoho odpadků, které lidé nevhazovali do košů, a tak musí nastoupit také pracovníci na ruční úklid. „Ti se věnují kompletně sídlištím a parkům, procházejí také centrum města,“ uzavírá Pavel Kozák. Nyní bude pokračovat další vlna jarního úklidu a nastoupí i směny k jarnímu hrabání listí.

Vytvořeno 21.3.2012 16:03:10 | přečteno 1874x | Petr Vitvar