Skřítkovský kalendář od Obce přátelské rodině

, autor: Radka Baloghová

28.11.2012 - Statutární město Jablonec nad Nisou vydalo stolní kalendář pro rok 2013, v němž představilo vítězné obrázky z posledních dvou let soutěže Malujeme pro skřítka Pastelku. Ta v Jablonci probíhá od roku 2008 v rámci projektu Jablonec – Obec přátelská rodině.

Kalendář není ke koupi, ale je reprezentativním dárkem. „Rozdávali jsme jej s kolegou Tulpou dětem, které soutěží se skřítkem Pastelkou. Kalendář je dále určený jako poděkování jabloneckým mateřským a základním školám,“ vysvětluje náměstek Petr Vobořil.

Soutěžit na stránkách Jabloneckého měsíčníku se bude i nadále, nová témata jsou již daná. Obrázky nejúspěšnějších kreslířů budou opět otištěné se jménem autora, který získá z rukou náměstka Vobořila drobnou odměnu.

Titul Obec přátelská rodině získal Jablonec v listopadu roku 2008 hned v první ročníku soutěže, kterou v květnu toho roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Stálá komise pro rodinu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve spolupráci s Asociací center pro rodinu a Sítí mateřských center. Zvítězil mezi 40 městy v kategorii měst od 10 001 do 50 000 obyvatel.

Témata soutěže Malujeme pro skřítka Pastelku pro 2013

Leden

Hurá na lyže!

Únor

Zvířátka z pohádek

Březen

Poletíme na měsíc

Duben

Přijela k nám pouť

Květen

Jaká je moje maminka

Červen

Co všechno umí táta

Červenec, srpen

Pozdrav z prázdnin

Září

Čím budu až vyrostu?

Pouštíme draky

Když padá listí ze stromů…

Městem chodí Mikuláš

Hurá do Afriky se skřítkem Pastelkou

17.11.2012 - Náměstek primátora statutárního města Jablonec n. N. Petr Vobořil pozval děti, které v posledních dvou letech vyhrály ve výtvarné soutěži Malujeme pro skřítka Pastelku do kina, kde zhlédly film Hurá do Afriky. Před zaplněným hledištěm odměnil Petr Vobořil autory vítězných obrázků Natálku Mosteckou, Honzíka Blešu, Štěpánka Jirečka a Elišku Kloubkovou. Po skončení filmu čekalo na všechny návštěvníky překvapení v podobě stolního kalendáře na rok 2013, ve kterém jsou vítězné kresby jabloneckých dětí.

Děti a jejich rodiče v Kině Radnice

, autor: Radka Baloghová

Petr Vobořil odměnil autory vítězných obrázků

Představen byl nový stolní kalendář na rok 2013