Skončil 1. ročník akademie seniorů

, autor: Radka Baloghová

13.06.2013 - Slavnostní zakončení prvního ročníku vzdělávacího cyklu Akademie seniorů Jablonec nad Nisou se odehrálo v úterý 11. června v obřadní síni jablonecké radnice. Akademikům absolventům pogratulovali primátor Petr Beitl, náměstkyně Soňa Paukrtová a ředitelka Centra sociálních služeb Naďa Jozífková.

V celkem čtyřech semestrech sbírali senioři nové poznatky z různých oborů. „Připravili jsme přednášky z oblasti práva, psychologie, výpočetní techniky, zaměřili jsme se i na jazyky nebo bezpečnost seniorů a nezapomněli jsme ani na pohybové aktivity a zdravý životní styl,“ přibližuje náplň studia Markéta Jeníčková z Centra sociálních služeb, které s finanční podporou města seniorskou akademii organizuje.

Senioři si ze slavnostního ceremoniálu odnesli absolventský šál s logem akademie, kterým je dekoroval primátor Beitl. „Obdivuji vaše nadšení, se kterým jste se do dalšího vzdělávání vrhli, a věřím, že své znalosti zúročíte v životě a ukážete svým vnoučatům, že vzdělání má smysl v každém věku,“ vzdal akademikům pomyslný hold primátor Beitl. Svůj obdiv přítomným vyjádřila i náměstkyně Soňa Paukrtová: „Ze své zkušenosti vím, jak je někdy těžké se přimět k tomu něco se učit a jít dál, velmi si vážím vašeho úsilí.“

Vůbec první absolventky celého cyklu přiznaly smíšené pocity. „Mám ze sebe radost, ale zároveň je mi líto, že to končí, vždycky jsem se na přednášku moc těšila,“ prozradila jedna z nich. „Vytvořili jsme si prima partu, určitě se budeme dál scházet,“ ozvala se další.

Seniorské aktivity v Jablonci jsou velmi rozmanité – od různých pohybových aktivit přes společné výlety v rámci Jabloneckého škrpálu až po výtvarné kurzy a přednášky organizované buď Centrem sociálních služeb nebo jednotlivými kluby seniorů

Další informace

Slavnostní zakončení prvního ročníku Akademie seniorů

11.06.2013, obřadní síň jablonecké radnice
, autor: Radka Baloghová

Náměstkyně Soňa Paukrtová při gratulaci

 
, autor: Radka Baloghová

Společné foto

 
, autor: Radka Baloghová

Primátor Petr Beitl gratuluje absolventům akademie

 
 
Vytvořeno 13.6.2013 9:47:37 | přečteno 1860x | Petr Vitvar
load