Školka v nemocnici je nejlepší veřejná stavba v Česku

25.04.2012 - V první polovině dubna byli v Hudebním divadle Karlín slavnostně vyhlášeni vítězové 12. ročníku soutěže Fasáda roku 2011. V katogorii Veřejně prospěšná stavba si prvenství odnesl objekt sloučené mateřské školy a jeslí při nemocnici v Jablonci nad Nisou.

„Školku v nemocničním areálu jsme původně plánovali z montovaných plechových kontejnerů. Nakonec jsme se hlavně vzhledem k místním povětrnostním podmínkám rozhodli vybudovat zděnou novostavbu na místě původní laboratoře, která od začátku září loňského roku je v provozu a nabízí i místa dětem mladším tří let. První místo ve své kategorii bylo pro město velmi příjemným překvapením,“ říká náměstek primátora Petr Vobořil.

Budova školky podle názoru odborné poroty představuje velmi zdařilou realizaci příznivého měřítka zejména v členění hmot, podtržených zvolenými materiály a barevností fasád, adekvátní svým celkovým pojetím pro stavbu tohoto druhu a účelu. Školka vzešla z projekční kanceláře ATELIER 4, s. r. o., autorem je ing. arch. Pavel Tauš.

Prestižní soutěž pořádá přední evropský výrobce komplexních fasádních systémů, vyhlašují se hlavní ceny v deseti kategoriích a jedno absolutní vítězství. Do letošního ročníku Fasáda roku 2011 bylo příihlášeno celkem 258 soutěžních prací z celé České republiky.

(fr)

Vytvořeno 25.4.2012 16:03:31 | přečteno 2132x | Petr Vitvar