Škola volá

30.08.2013 - V pondělí 2. září poprvé zazvoní i v jabloneckých základních školách. Jedinou výjimkou je ZŠ Liberecká, která zahájí školní rok v předem avizovaném termínu 9. září 2013. Prvňáčky v Liberecké spolu s ředitelem školy přivítá také primátor Petr Beitl. „Zateplování školy se dostává do finiše a termín dokončení prací bude dodržen,“ potvrzuje ředitel školy Jiří Čeřovský.

První školní den je náročný i na dopravu ve městě, obzvlášť v blízkosti školských zařízení. Proto, jako již tradičně, bude městská policie držet hlídky u přechodů pro chodce už od 7 hodin ráno. „Celkem budou strážníci dohlížet na bezpečnost silničního provozu u 13 přechodů v blízkosti škol a na frekventovaných místech ve městě. Přechod v ulici Chelčického ohlídá Policie ČR,“ potvrzuje ředitel jabloneckých strážníků Luboš Raisner. V dalších dnech školního roku zajišťují strážníci hlídkovou činnost u deseti přechodů na místech se zvýšeným provozem – např. na křižovatce Palackého – U Kostela, Rýnovická – Liberecká nebo před ZŠ na Rychnovské, v ulicích Chelčického, Pod Vodárnou, Pražská a dalších.

Během prázdnin došlo k opravám různého charakteru za cca 5 milionů na více než polovině základních a mateřských škol, které zřizuje statutární město Jablonec nad Nisou. Město je zřizovatelem 9 základních a 18 mateřských škol.

Přejeme všem školákům šťastné vykročení do nového školního roku!

Vytvořeno 30.8.2013 13:49:48 | přečteno 1502x | Petr Vitvar