Setkání s respondenty ankety „ŽIJU TU RÁD“ zpříjemnila olympiáda

, autor: Helena Rudolfová

21.02.2014 - Ve středu 19. února se uskutečnilo v kanceláři primátora města Jablonce nad Nisou setkání s občany, kteří se zapojili do ankety „Žiju tu rád“ a k vyplněnému dotazníku připojili svůj kontakt.

Primátor Petr Beitl přivítal tři ze šesti pozvaných účastníků ankety „Žiju tady rád“ a pozval je ke společnému sledování bojů o medaile na ZOH v Soči. V úvodu navodila milou atmosféru zlatá medaile Martiny Sáblíkové a dále stříbrná medaile za smíšenou štafetu našich jabloneckých biatlonistů. Primátor úspěch okomentoval: „Naši biatlonisté, obzvlášť po takovémto úspěchu, si zaslouží, aby město přispělo k vylepšení biatlonového areálu v Břízkách“.

Po olympijské předehře, došlo na samotné povídání a dotazy pozvaných. Primátor odpovídal na otázky z různých oblastí – dopravy, údržby zeleně, bezpečnosti apod. Zároveň přítomné seznámil s vizualizací „Západní tangenty“ – návrhem řešení tranzitní dopravy ve městě. Hosté po zhlédnutí krátkého filmu hodnotili navrhované řešení kladně.

Hovor se stočil i na oblast bytové politiky, odpadového hospodářství, a dokonce i na postup realizace zateplení ZŠ Arbesova. To, že se o dění ve městě přítomní opravdu zajímají, bylo patrné i z jejich přehledu o kultuře v Jablonci.

Atmosféra celého setkání by se dala vyjádřit slovy jednoho zúčastněného: „Zkrátka žije se tu hezky a je výtečné, že zde funguje zpětná vazba mezi představiteli města, kteří mají samozřejmě Jablonec nad Nisou rádi, a jeho obyvateli.“

Na závěr pan primátor předal svým milým hostům jako poděkování za jejich návštěvu a zájem o město knihu „Jablonec nad Nisou – Stručný průvodce sedmi stoletími města“. Hezkou tečkou za příjemným posezením byl ranní e-mail v primátorově poště. Jedna z účastnic v něm poděkovala za příjemné setkání a knížku, která udělala radost zejména její dceři.

Vytvořeno 21.2.2014 8:20:39 | přečteno 1814x | Petr Vitvar