Setkání s občany 2016 - Žižkův Vrch

, autor: archiv MMJN

V úterý 24. května 2016 se ve školní jídelně základní školy na Žižkově vrchu konalo setkání vedení města s občany této lokality.

Přítomni: primátor Petr Beitl, náměstek pro ekonomiku Miloš Vele, náměstek pro oblast humanitní Pavel Svoboda a náměstka pro rozvoj města Lukáše Pletichu zastoupil vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta.  

V úvodu primátor přivítal všechny přítomné a seznámil je s prezentací o hospodaření města:

ikona souboruPrezentace - Žižkův Vrch (24.05.2016)

1. Bydlím v ul. Havlíčkova č. 14 v panelovém domě u železniční stanice, jedná se mi o provoz firmy, co zde provádí sběr a třídění šrotu Je zde neuvěřitelný hluk od 8 hodin od rána, to si nikdo neumí představit. Jak si může někdo dovolit takovouto firmu povolit ve městě. Každý týden se tam vysype na plochu, vytřídí a naloží 6 vagonů železného šrotu. Hluk v bytě stoupá na 40 decibelů, když pracují až na 90 decibelů. Předávám CD s dopisem a videem.

P. Beitl – obracel jste se již na hygienickou stanici, která to má na starosti?

Ne zatím ne, jsem pracovně zaneprázdněn. Teď musím odejít, na CD je na mě kontakt.

Doplnění za oddělení interního auditu a stížností – podnět včetně CD se zvukovým záznamem byl předán k řešení MUDr. Hájkové, vedoucí hygieny obecné a komunální, Krajská hygienická stanice Libereckého kraje. Výsledek jejich šetření bude pánovi zaslán písemně na jeho adresu.

2. Mohlo by město zatlačit na změnu jízdního řádu autobusu č. 106 z autobusáku zpět
o 4 minuty, jak bylo dříve?

P. Fričová – podnět předáme DPMLJ.

Odpověď od ředitele jsme již dostali, byla v novinách, to, co tam píše, je blábol, až bude starší, jsem zvědavá, jak bude skákat z Budovatelů na poštu… autobus nám strašně chybí, dostali jsme se na poštu bez problémů, dostali jsme se k nemocnici bez problémů, teď ujíždí o 3 minuty, čekáme až půl hodiny na autobusáku.

P. Fričová – máme to poznamenáno, oslovíme pana ředitele a doplníme do zápisu, odpověď dáme i do měsíčníku.

Již jsem s nimi mluvila, napsali tam, že okolo jezdí 14 a další blábol, že vyhověli občanům Mšena a posunuli autobus č. 4, aby mohli přestupovat. Vezměte si, kolik jezdí přes Mšeno autobusů… tam jich jede hodně, můžete nastoupit i do státního…

P. Vele – předáme tento podnět na dopravní podnik.

P. Beitl – ty vazby jsou propletené navzájem, na jedné straně se to zlepší, jinde zhorší, můžete si přesunout poštu na Rýnovku, pokud vám to bude lépe vyhovovat, každopádně na tento váš podnět budeme reagovat.

Vyjádření Luboše Wejnara, ředitele DPMLJ – připomínka občanů se týká přestupních vazeb linky č. 112 ze Žižkova Vrchu v dopoledních hodinách, kdy od změny jízdních řádů v polovině prosince na tuto linku nenavazuje linka č. 106, která je z autobusového nádraží vedena k radnici, dále k divadlu (obsluha pošty) a následně pokračuje Rýnovickou ulicí (obsluha nemocnice). Časový posun této linky byl před změnou jízdního řádu mimo jiné projednán a schválen i dopravním výborem statutárního města. Důvodem úpravy jízdního řádu byl dlouhodobý požadavek na výhodnější časové rozložení spojů, zajišťující dopravní obslužnost největšího jabloneckého sídliště Mšeno. Dopravce tomuto požadavku vyhověl. Jako alternativu nabídl cestujícím ze Žižkova Vrchu v dopoledních hodinách přímou přestupní vazbu na linku č. 114, která je z autobusového nádraží vedena k bývalým lázním (obsluha polikliniky) a dále pokračuje ulicí Budovatelů – Libereckou a Rýnovickou (obsluha nemocnice). Na základě připomínek zaznamenaných na setkání města s občany, dojde u linky č. 114 od 1. 7. 2016 k následující úpravě. Dopolední spoje budou ze stanice Lázně vedeny Poštovní ulicí do zastávky Divadlo (obsluha pošty a polikliniky II.) a dále se linka napojí na svojí původní trasu Rýnovickou ulicí (obsluha nemocnice). Díky této úpravě trasy linky č. 114 dojde k přímé obsluze pošty dle požadavku občanů.

Zastávky

Odjezdy spojů z vybraných zastávek linky 114 AN - Horní Proseč obsluhující zastávku Divadlo v pracovních dnech od 1. 7. 2016

Spoj č. 16

Spoj č. 20

Spoj č. 24

Spoj č. 28

Autobusové nádraží

8:30

9:30

10:30

11:30

Lázně

8:33

9:33

10:33

11:33

Divadlo

8:34

9:34

10:34

11:34

Petra Bezruče

8:35

9:35

10:35

11:35

Nemocnice

8:36

9:36

10:36

11:36

3. Dovolil bych si dotaz za společenství vlastníků bytových jednotek Řetízková 4-6. Kdo stojí za tím, že se prosazovalo hřiště za Řetízkovou 4-6, když jsme od samého začátku řekli (panu Vobořilovi), že to tam nechceme? Dali jsme to písemně. Již dřív jsme tam měli feťáky, chodila tam městská policie, podařilo se to zlikvidovat.  

P. Fričová – vedli jsme s vámi jednání a změnili jsme to podle vaší prosby.

Jak jste to změnili? V zápisu z projednávání již hřiště nebylo, ale bylo napsáno, že v tom prostoru budou houpačky a prolézačky. Nestalo se. Poslední slib paní Habadové byl takový, a byla dána ruka na to, že hřiště bude v této podobě, ale bude mít sítové boky, z drátěného pletiva v plastu nebo cokoliv co nebude hlučet. Výsledek jsou dubové fošny, co kopnutí, to vyletíte do vzduchu. To je jedna věc. Druhá věc je ta, že chodí čůrat na náš pozemek, když je upozorníme, aby šli čůrat jinam, jsou sprostí… další reakce byla konkrétně na mě, když jsem hochy velice slušně požádal, aby slezli z klepadla, odpověděli, že tam odpočívají, že jsou unavený atd., řekl jsem jim, tady jste na soukromém, ohnuli jste nám to klepadlo… odešli, ráno byly počůrané zadní dveře až do chodby, omítka, smrad a vykopnutá ventilačka u spodní komory. Před 14 dny jsem mluvil s ředitelem MP a ten mi řekl, co není zákonem vysloveně zakázáno, je povoleno, mohou vstupovat na náš pozemek, pokud tam není plot, takže si to máme oplotit… že nemáme co volat… správcová městského pozemku nám dokonce řekla, a že toto vyřeší generační obměna, tzn., až vychcípáme, budete mít klid. Když jste tu vybudovali takovéto zařízení, mělo by tam být kde se vyčůrat. Jsou zde rozšlapané plechovky… Co s tím uděláte? Jaká budou opatření? MP nám řekla, že nám nemůžou pomoci, že noční klid je od 22 do 6 hodin. Chtěli jsme, aby se tam občas podíval strážník, ne na to nejsou lidi. Co s tím uděláte, abychom tam měli klid a bezpečí, jaké bude odhlučnění? Ne že tam přibude další ocelová klec…

Chtěla bych ještě doplnit, že hřiště pod okny je naprosto nevhodné, děsíme se toho, že budou prázdniny…

Proč město jako zřizovatel hřišť nepustí děti na školní hřiště? Proč je tabu areál školního hřiště a proč se k nám do Řetízkové stahují děti z Liberecké a z Budovatelů atd., nehledě na to, že ty výrazy, které dnešní mládež používá, jsou hrozné.

P. Kypta – když se tento projekt zvažoval, bylo zde navrženo hřiště, jak jste nazvali „opičí klec“, aby z toho nemohly létat balóny. Prosadili jste si, že to takto nechcete, ustoupilo se od toho a vybudovalo se tam hřiště, jako je tam nyní. Prověřovali jsme možnosti, co bylo proplaceno poskytovatelem dotace, co a jak smíme měnit, to již nyní víme. Dřevěná ostění platilo město a poskytovatel nám odečetl kompletní změnu. Pokud bychom tam chtěli nyní něco měnit, tak to poskytovateli oznámíme a ten by měl souhlasit. Nemůžeme si ale dovolit změnit hřiště ze sportovního na nesportovní, to bychom vraceli celou dotaci. Můžeme zčásti odhlučnit a budeme zvažovat, jakou formou místo spodních dřevěných dílů umístit pletivo, ověřit jak co funguje… najdeme způsob… Jeden problém je hluk a druhý problém jsou balóny, že padají do ulice pod auta a děti mají možnost přeskočit tu ohradu a vběhnout do komunikace. Tyto dvě věci nyní řešíme. Zvýšit lehkou konstrukcí jenom v přední části, udělat branku dovnitř, aby nikdo nemohl vyběhnout do silnice, ale aby byla ochráněna auta, a zkusíme vyměnit spodní části. To připravujeme, bude vyměněno. Co se týká ostatního, co jste tady zmiňovali, pokud si pozemek neoplotíte, nikdo nedokáže zabránit, aby vám tam nikdo nevstupoval. Co se týká záchodů, prověřovali jsme to, jste jediní v Jablonci, kdo požaduje záchody, jinde takový požadavek u takovýchto zařízení není, to vám nemůžeme slíbit, ale ty věci, které jsem tu vyjmenoval, tím se zabývat budeme a pokusíme se to opravit.  

Proč tohle hřiště nemůže být jednoznačně prohlášeno jako florbalové hřiště a ne fotbalové?

P. Kypta – pokud bude síť, nebudou kopat, protože to nebude odrážet. To hřiště je sice florbalové, ale když tam přijdou děti, budou hrát, co chtějí, to nevyřeší tento problém.

Nešla by tam dát protihluková zábrana?

P. Kypta – protihluková zábrana je stěna, do které právě můžete házet míčem a dělat rámus.

Děkuji za váš návrh s tím, že skutečně přistoupíme k tomu, že fošny se pokusíte dát pryč, protože to je nejhorší zdroj hluku. Na hřišti je napsáno, že je do osmi hodin, hraje se tam do deseti a ředitel MP říká, že tam nesmí před desátou zasáhnout, protože noční klid je až od deseti… Je tam zbytečný, přesvědčil nás, že městskou policii nemůžeme použít na nic, sám to řekl, že co není zakázané, je povolené, včetně močení na barák, atd… Lidi vám potvrdí, že se již chtěli stěhovat, ale ten byt je neprodejný. Proč to došlo do této fáze… ležela u vás od roku 2010 protestní připomínka proti výstavbě…

Jinak jsou věci, za které se tu dá poděkovat v rámci IPRM.

P. Beitl – mám dotaz na pana okrskáře, kolik máme podnětů z této lokality?

Okrskář – zatím nemáme žádný podnět. Doporučuji volat linku 156, vždycky se to prověří. Chodím tam často, zaznamenal jsem tam děti z prvního stupně, velké děti jsem tam neviděl.

P. Beitl – pokud dochází k porušování zákonů, k porušování veřejného pořádku, veřejnému pohoršování… můžete volat, ale musí tam stát lidi a dosvědčit, ukázat na někoho, tento člověk nás tady veřejně pohoršoval.

Platí tedy to, co říkáte vy? Protože ředitel MP nám řekl, že v tomto nemá žádné kompetence, že v podstatě nemáme co volat.

P. Beitl – prvotně je úkolem MP dohlížení na dodržování veřejného pořádku. To ale musí někdo oznámit a hlavně dosvědčit, konkrétně ukázat na tohoto člověka, který porušuje…

To již zní jinak, než to, že „na to nemáme lidi…“ jak řekl ředitel MP.

Vyjádření ředitele MP, p. Raisnera – na schůzce s občanem u vedoucího odboru územního
a hospodářského rozvoje dne 12. 5. 2016 za účasti vedoucího oddělení investiční výstavby, pracovníka realizace staveb města, pracovnice reklamací, pojištění, hřišť, přehrady, hřbitovů MMJN, strážníka okrskáře a ředitele MP Jablonec nad Nisou bylo všem přítomným ředitelem MP vysvětleno, že strážníci musí vždy postupovat v souladu se zákonem o obecní policii a zákony souvisejícími proti osobám, které páchají protiprávní jednání. Povinnosti mohou být ukládány občanům pouze na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod. Tzn., strážník městské policie uplatňuje svá oprávnění jen v případech a v mezích stanovených zákonem, a to způsobem, který zákon stanoví (Článek 2, odst. 2 Listiny základních práv a svobod). Oproti tomu občan může činit vše, co není zákonem zakázáno (Článek 2, odst. 3 Listiny základních práv a svobod). Rovněž bylo občanovi navrženo v případě spatření protiprávního jednání využít bezplatné linky 156 a pracovník operačního střediska vždy přijme příslušná opatření.

4. V ulici Ještědská je řada garáží, volal jsem již na životní prostředí… nelíbí se mi, že za garážemi si majitelé rodinných domů v Ještědské dělají veřejnou skládku, která padá do ulice Družstevní, kde jsou další dvě garáže a padá to tam již na ně – stromy, větve, listí, brambory… když někomu něco řeknete, tak odpoví, že to zetlí, ale po jaké době? Jsou tam dvoumetrové hromady.

Okrskář – volejte 156, když tam někoho uvidíte, nemůžeme tam být stále.

P. Fričová – prověříme, vezmeme to jako podnět.

Dejte tam fotopast.

P. Beitl – pokud je tam normální pohyb lidí, tak ta fotopast není řešení. Aby měla smysl, musí vyfotit obličej nebo poznávací značku. Zkuste vyfotit, zavolat okrskáři a předat fotku. Takové problémy jsou na každém stanovišti tříděného odpadu, lidé to nevozí do sběrného dvora, sype se to do lesa, přitom odevzdávání bioodpadu je zdarma.

Vyjádření oddělení správy veřejné zeleně – uvedený pozemek je v majetku Lesů ČR. Skládka je na tomto místě letitá a bioodpad sem vozí především místní obyvatelé. Necháme zde ještě osadit ceduli zákaz skládky, která ale danou situaci nevyřeší. Platí to, co již bylo uvedeno výše, nejsme schopni každé místo v Jablonci uhlídat a pokud si to občané neřeknou i mezi sebou případně nenahlásí MP, tak viníka nejsme schopni dohledat.

5. Bydlím na rohu ulice Puškinova a Panenská, chodník je nedlážděný, je tam tráva, sekám to 6-7x za rok, kam s tím?

P. Fričová – jak bylo řečeno, na sběrný dvůr.

Ty chodníky jsou města.

P. Beitl – velké množství je třeba odvést na sběrný dvůr, pokud je to malé množství, dejte do kontejnerů.

Nemůžete zde umístit několikrát za rok kontejner na trávu? Zoufale chybí kontejnery
na bioodpad.

P. Vele – umístit ho můžeme, ale může tam být jenom chvíli, jak tam zůstane déle (přes noc), budou tam ráno televize a gauče, všechno možné…, to je vyzkoušené.

P. Beitl – ta logika občanů tady nefunguje, nechat zde kontejner na sezonu nejde.

P. Vele – musel by tam stát strážník 24 hodin a hlídat ho.

6. Chci ještě navázat na MHD, ale jedná se mi o zastávky. Máme krásný Kaufland, ale ta zastávka, která tam je, to je hrůza.  Tam není nástupní ostrůvek, těžko se nastupuje. To je takový velký problém vykoupit pozemek 5 m2 a udělat krytou autobusovou zastávku?
To samé u Intersparu, v Rýnovické u nemocnice, tam není ani lavička, stojí se tam v dešti.

P. Vele – není takový problém pozemek vykoupit, ale musí nám ho ten dotyčný chtít prodat. U Intersparu nemáme pozemek, u Kauflandu také není náš pozemek.

P. Beitl – není to pozemkově vyřešené, nelze tam budovat, majitel pozemku tam má rozvojový projekt, který si nenechá narušit proužkem pozemku, který prodá. Může se přesunout zastávka, o umístění rozhoduje policie vůči křižovatkám atd. a pak také je to dál do prodejen. Můžeme dát podnět, tato zastávka se tu řešila již mnohokrát.

Tady se ta silnice svažuje, je to tam šikmé, nedá se do autobusu nastoupit.

P. Vele – nemůžeme dělat stavební úpravy na cizím pozemku.

7. Kdo má na starosti toto hřiště u školy. Jsou tam tři lavičky, každou chvíli rozbité, za druhé když tam jdete na 3 hodiny, nemáte opěrku, to je hrozné, již sem nerada chodím, na tom se nedá sedět. Bylo by možné přidat alespoň 2-3 lavičky s opěrkami? Vím, že se to ničí, byl prokopnutý tobogán, to dělají ty velký. A ještě jeden dotaz, Na výšině 15 nám někdo umístil lavičku, ta je tak špatně umístěná, je tam jedna stará, ale aby se někoho zeptali, kdo si tam chodí sednout, kam je nejlépe umístit… tak to umístili proti sluníčku, celý den tam praží slunce, jsou tam ještě šňůry o kus dál, kdo to tam takhle bez rozmyslu dal?

Vyjádření za oddělení správy veřejné zeleně – hřiště u základní školy je zařazeno do systému pravidelných kontrol a údržby. Každou vzniklou škodu se snažíme řešit v co nejkratším možném termínu. Dětské hřiště bylo úmyslně vybaveno lavičkami bez opěrek, aby děti nemohly na opěrky sedat a tím lavičky znečišťovat. Lavičky s opěrkami nebudeme na dětské hřiště doplňovat, a to nejen z důvodu znečištění, ale současně z důvodu zachování dopadových ploch a bezpečnostních norem stanovených pro herní prvky. Při instalaci laviček není možné se zavděčit požadavkům všech obyvatel, někdo chce lavičku na sluníčku, někdo ve stínu. Nedaleko kritizované lavičky je též k dispozici lavička ve stínu lípy.

8. Ještě bych si dovolila vrátit se k tomu návrhu, jestli by nešlo ten problém v Řetízkové udělat tak, že by tam zůstalo to florbalové hřiště a vytvořit prostor pro fotbalové hřiště v areálu školy. Bojíme se prázdnin, školní hřiště nebude využité, je možné ty děti pustit sem na školní hřiště?  

Ředitel školy – hřiště funguje po celý rok, je i přístup v průběhu hlavních prázdnin, je to nastavené provozní řádem, je tam přístup od 9 do 11 hodin a od 14 do 17 hodin, kdy je tam přítomen správce, taky řešíme problémy s tímto hřištěm, hluk atd., přeposílali jsme to i na odbor školství. Upřímně, představa toto, že když hrají fotbal, že by si šeptali jak hrát, to nefunguje, ostřejší výrazy padají. Hřiště je přístupné.

Oponujeme tomu času, u nás se srocují všechny generace, je to doba od 15 do 22 hodin.

Ředitel školy – zkuste to tady říci těm občanům z paneláku u školy…

Ty výrazy jsou strašné…

P. Fričová – těžko budeme převychovávat děti nebo dospělé, to po nás nemůžete chtít.

9. V roce 2013 tu byla schůze a pan Vele přislíbil v rámci rekonstrukce, že se bude opravovat kontejnerové stání Na Výšině 36. Bylo zbouráno definitivně a nové již se nepostavilo, přislíbil, že ve 2013 se tyto kontejnery opraví. Dodnes nic.

P. Vele – zjistíme problém, proč se nezrealizovalo.

Také jsem se chtěl na to zeptat, přístřešek byl původně postaven na přípojce, když se opravovala, musel se zbourat. Bylo řečeno, že přístřešek není v rajonu IPRM a tudíž nebude postavený.

P. Vele – to že nešel udělat v rámci IPRM, to je pravda, je to mimo tu zónu. Museli bychom ho udělat z našich peněz, ale tam je myslím nějaký technický problém, který já teď nevím.

P. Čechová – zřejmě nebylo na pozemku města. To bourání jsme nerealizovali my.

Pokud jste ho zbourali, měli jste postavit náhradu.

Vyjádření oddělení správy veřejné zeleně – bourání se provádělo v rámci havárie kanalizace. Stání se znovu nestavělo z důvodu, že zde mimo kanalizaci probíhá i plynovod, který se táhne podél silnice. Zvažovalo se, že by se stání umístilo naproti panelovému domu, ale tam je umístěn vodovod a kanalizace. Navíc v té době se stále počítalo s tím, že tato etapa IPRM se bude realizovat a stání bude znovu postaveno a budou tak zafinancovány velmi nákladné přeložky sítí. Vzhledem k hustému zasíťování pozemků město v současné době nepočítá s výstavbou nového přístřešku na kontejnery.

10. Proč tak málo chodí semafory na Turnovské u Kauflandu?

P. Vele – kolega jedná se správcem semaforů s firmou Eltodo, hledají se jiné časové intervaly. Semafory nebyly úplně šťastné řešení, vybudoval je na vlastní náklady investor, je to na krajské komunikaci. Rozumím tomu, ale intervaly určuje policie.

Tady nejde o intervaly, jde o to, že ty semafory víc nejdou, než jdou.

P. Vele – to opět určujte policie.

P. Kozák – přestože nejsou naše, zajistili jsme dohodu s Kauflandem, domluvili jsme otevřenou závoru do ulice Masná, aby se nemuselo vyjíždět na hlavní. Správce semaforů má v nejbližší době přijet a provést úpravy.

11. Bydlím v tom dlouhým paneláku, kde jsou postavená dvě hřiště a dole máme garáže. Chodili jsme přes pískové hřiště, teď když prší, je tam bláto, jsem špinavý…, není možné ty chodníčky propojit ke garážím? Je to nedodělané, je tam bordel… musím lézt břehem.

P. Kypta – pracuje se tam, protože u toho menšího hřiště je pramen, tlačí se tam voda i ze spodu pod hřiště, musíme udělat odvodnění. Dopadlo to tak, že se tam narazilo na skalnaté podloží. Stav je takový, že se to odvodní a pak zpět upraví. V tuto chvíli tam bohužel musela najet těžká technika, bude se muset dosévat tráva.

12. Prosíme u víceúčelového hřiště opravit dvě branky, magnety nedrží, je to také hlučné. Dále na provozním řádu je napsáno, že se může používat řekněme do osmi hodin večer, když si tam přijde někdo po této době zakopat, je to v pořádku?

P. Beitl  - po provozní době volejte 156, nesmí se zamykat kvůli projektu, doba udržitelnosti projektu již uplyne, můžeme uvažovat o změně, nejjednodušší je zamknout, domluvit se s nějakým správcem… pokud někdo vnikne na zamčené hřiště, je to porušení zákazu a MP již může konat.

13. Vrátila bych se ke kontejnerovým stáním, je jich tak 5 neopravených na ŽV, ten náš v křižovatce Pasířská a Na Výšině, to je jeden z nejhorších. Pokud by byli peníze na ty nové, prosím, aby byly zavírací, je tu neskutečný nepořádek, neustále postel, jen se to odveze, jsou tam prkna, kuchyňská linka, jsme na hlavní trase, každý si tam zastaví. Je to zarostlé stromy, není tam vidět, Pražáci to vozí z chalupy, posekanou trávu, všechno. Celý ten nízký panelák nosí odpadky k nám. Přes družstvo jsme získali možnost vyvážet 2x týdně…
Bylo několikrát vyhořelé, rezavé 50 let staré.

P. Beitl – nepouštějte se verbálně do těchto lidí, již to, že to tam vyvážejí, svědčí o jejich morálně volných vlastnostech. Raději udělejte fotku auta, na které bude poznávací značka, obličej… potom ten nepořádek. Když člověk ví, že je vyfocený, sebere se a odjede. Pokud je světlo, foťte, večer tam nechoďte.

V Pasířské 56 bydlí minimálně 6 partají, mají jednu malou popelnici, odpad nosí k nám, protože jsme nejblíž, má tam ubytované Ukrajince, kterých se tam pohybuje 12-15, ještě jim majitel řekne, ať to večer odnesou k nám… Proč to město nemá tak, že co občan tak musí platit?

P. Vele – dáme podnět, aby udělali kontrolu, jak likvidují odpad.

Vyjádření oddělení správy veřejné zeleně – ze zkušeností víme, že odpad ke kontejnerům nenaváží Pražáci, ale zejména občané města Jablonce nad Nisou, na sídlištích je to typicky nábytek, záchodové mísy apod. Kontejnery si občané mohou uzamknout i bez přístřešku. Buď si na kontejner dají řetěz, kde se nechá zhotovit zámek, aby na něj pasoval tzv. generální klíč (informace podá p. Horčíková, tel.: 483 357 131, e-mail: horcikova@mestojablonec.cz), nebo je možné doplnit díl, kam se dá zámek schovat (dá se přiobjednat na Severočeských komunálních službách).

Nakládání s odpady v nemovitosti Pasířská 56 prověříme.

14. Ještě chci tedy navázat tady na ty kontejnery, to není záležitost těchto jedněch kontejnerů, to je záležitost všech, u nás je to samé.

P. Vele – je to problém celého Jablonce, všech kontejnerových stání, je jich řádově 250, fotopasti jsme zkoušeli, je zde velký problém někoho ztotožnit, když jsme začali zveřejňovat, že jsou umístěné, aby to působilo výchovně, začali nám je krást.

Vyjádření oddělení správy veřejné zeleně – pro doplnění: ŽV patří mezi nejčistší lokality ve městě, i co se týče odkládání odpadu ke kontejnerům. Úklid nějakého významnějšího rozsahu, vyjma kontejnerového stání v Ještědské ulici, je zde výjimkou.

15. Chtěl bych se zeptat na pozemek u domu Panenská 25 a 25a, Liaz v 80 letech ten pozemek vykoupil pro stavbu družstevního domu a teď se zjistilo, že nedošlo k převodu na družstvo…

P. Beitl – tuto kauzu jsem nedávno řešil, je to komplikovaná kauza, nepatří sem, zastavte se na radnici.

16. Doslechl jsem se, že je plánováno další veřejné projednání ÚP. V jakém horizontu by se mělo konat?

P. Fričová – v druhé polovině srpna, přesné datum bude v měsíčníku. Připomínkování se již nebude týkat celého projednaného návrhu, ale pouze měněných částí.

P. Beitl – budou se projednávat připomínky, nedá se již do toho vstupovat.

17. Před několika lety jste tu říkali, že křižovatka na Palackého se bude dělat, až se bude dělat silnice na Liberec…

P. Beitl – počítá se s tím, že narovnání serpentin přes Lukášov přinese změny dopravy, na to se bude následně reagovat, jsou stále dvě řešení, bude se čekat, co přinese ta nová stavba, jakou dopravní zátěž. Ty dřívější modely z roku 2009 jsou dnes jinak. Řešení jsou velkým dopadem do tohoto území.

P. Vele – investorem by měl být kraj. 

P. Beitl – daleko aktuálnější velká stavba je západní obchvat, našlo se méně konfliktní řešení dál od ŽV. To je aktuální dopravní stavba, která může pomoci i té situaci u Kauflandu. Myslím si, že ten druhý návrh o údolí dál, který ŘSD vytvořilo je velmi málo konfliktní. Vás mohu požádat o jeho podporu.

Náměstek pro oblast humanitní p. Svoboda si dovolil pozvat přítomné na letošní hudební festival Město plné tonů, každý týden od května do začátku října bude zajímavý program, středy budou patřit Mírovému náměstí, čtvrtky letní scéně Eurocentra, neděle koncertům v Tyršově parku, v létě dle počasí budou opět koncerty na přehradním mole, kolem Slunečních lázní. Všichni jste zváni.

Na závěr primátor p. Beitl poděkoval všem za účast, zhodnotil diskusi jako konstruktivní, kultivovanou.

Pro další komunikaci můžete využít kontakty:

Setkáním provázela Jana Fričová.

Zápis zajistilo oddělení interního auditu a stížností.

Další informace

Vytvořeno 14.6.2016 12:52:34 | přečteno 1560x | Petr Vitvar
Štítky: setkání s občany
 
load