Schody, cesty – to jsou drobné úpravy okolo přehrady

, autor: Miroslav Gorčík

27.05.2014 - Blíží se letní sezóna u jablonecké vodní nádrže Mšeno a s ní požadavky na zvelebení jejího okolí. Právě probíhají drobné úpravy, které místním i přespolním zpříjemní rekreaci u vody. Náklady na opravy v okolí přehrady přijdou město na 200 tisíc korun.

Technické služby pracují na opravě schodišť včetně jejich zábradlí u půjčovny loděk a u Prutu na mšenském břehu přehrady. „Rekonstrukcí a doplněním stupňů včetně instalace nového zábradlí také projde schodiště u loděnice na Tajvanu,“ doplňuje informace náměstek primátora pro rozvoj města Petr Vobořil.

První dvě schodiště musí Technické služby Jablonec (TSJ) postupně demontovat a poté jednotlivé žulové stupně znovu osadit do nového betonového lože. Je třeba vyměnit shnilé sloupky zábradlí, osadit nové a vše natřít. Třetí schodiště, ocelové s dřevěnými se bude demontovat celé. „Pracovníci TSJ ho odvezou do dílny, kde jej opraví, zbaví nánosů rzi a opatří třemi vrstvami nátěru. Nové stupnice budou kvůli větší trvanlivosti z exotického dřeva,“ upřesňuje Pavel Sluka vedoucí oddělení investiční výstavby, které má zmíněné úpravy na starosti.

Upravovat se budou také povrchy cest. „Věnovat se budeme perkovému povrchu sjezdů u Prutu, Rybářské bašty a v zátoce Cikánka, které umožní pohodlnější přístup k vodě imobilním občanům,“ říká náměstek Vobořil.

Opravené bude zábradlí opěrné zdi u cesty u 3. přehrady a zmizí kabiny WC od restaurace Rybářská bašta. Jejich absence komfort rekreantů nijak nepostihne. „U přehrady je funkčních pět kabin WC, další se nacházejí v samostatné budově na Tajvanu, u sauny a v areálu Slunečních lázní. Jedná se ještě i o možnosti využívat toalety restaurace Rybářská bašta,“ uzavírá Pavel Sluka.

Celkově přijdou tyto opravy v okolí přehrady město na necelých 204 tisíc korun.

Vytvořeno 27.5.2014 10:20:12 | přečteno 1800x | Petr Vitvar