Rychlost vozidel měří a kontrolují strážníci

, autor: archiv MP

19.07.2013 - Každý řidič, který vlastní řidičský průkaz dobře ví, že rychlost v obci je stanovená zákonem č. 361/2000 Sb. O provozu na pozemních komunikacích a pokud není upravena dalším značením, je její hodnota 50 km/h. Bohužel každý den jsou mezi řidiči na silnicích mnozí, kteří se domnívají, že pro ně omezená rychlost neplatí a jezdí podle toho.

Městská policie v našem městě využívá pro měření rychlosti jak přenosný radar, tak nově vybavené vozidlo, které má měřící zařízení ve své výbavě.

Hlavním posláním dopravních hlídek je především donutit řidiče ke zpomalení provozu, vybrané pokuty jsou pro strážníky druhotné, jsou však příjmem dané obce, která sama rozhodne, jak s vybranými financemi naloží.

V letních měsících (i když ne každý den probíhá měření) přistihnou hlídky městské policie při překročení rychlosti v průměru 10-12 řidičů.

Rozhodně špatným příkladem je i jízda řidiče motocyklu (viz. foto z policejního radaru), který v obci jel rychlostí 94 km/h. Jeho řidiče čeká vysoká pokuta ve správním řízení, ztráta bodů a zákaz činnosti.

Vytvořeno 19.7.2013 14:33:16 | přečteno 1774x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie