Rušný víkend strážníků městské policie

08.08.2012 - Střípky z městské policie

V sobotu 4. srpna 2012 v 22.54 hod. byla přijata telefonická žádost operačního Policie ČR o asistenci při zjištění vozidla značky Hyundai Tucson, které vzal v Liberci své matce pan W. D. Ten své matce sdělil, že jí auto předá asi do 1 hodiny na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou. Hlídky městské policie (MP) se dále dozvěděly, že hledaná osoba je pod vlivem drog a má u sebe krátkou střelnou zbraň, asi plynovku a jedná se o nebezpečnou osobu. Dále byly hlídky MP požádány, aby v případě zjištění tohoto vozidla, jej nezastavovaly, pouze jej monitorovaly z bezpečné vzdálenosti a jeho pohyb nahlásily Policii ČR. Hledané vozidlo, jedoucí vysokou rychlostí, spatřili strážníci MP na křižovatce ulic Podhorská-Smetanova. Poté zajelo na parkoviště na Horní náměstí. Od tohoto okamžiku byla na místo nasměrována kamera. Řidič vozidla vystoupil a cosi položil pod levé přední kolo. Poté se vydal Kubálkovou ulicí směrem na Dolní náměstí a dále do Lidické ulice. V té době již byla informována hlídka Policie ČR a operátorem městské policie po telefonu naváděna na místa, kde se tato osoba pohybovala. Monitorovaná osoba byla zadržena příslušníky Policie ČR za asistence hlídek městské policie u Sky baru na Dolním náměstí. Případ je dále v šetření Policie ČR.

V neděli 5. srpna 2012 v 0.52 hod bylo přijato anonymní telefonické oznámení, že mezi ulicí Janovská a Mechová došlo k přepadení kamarádky oznamovatelky paní V. L. Ta údajně měla vyražené zuby, pohmožděninu oka a dostala ránu do hlavy. Oznamovatelka se dotazovala co má dělat, že to takto nechce nechat. Operátor MP ženě sdělil, že poté co kamarádku našli, měli ihned volat městskou policii, nebo Policii ČR a rychlou záchrannou službu. Žena dále uvedla, že jsou již v místě trvalého bydliště postižené. Na místo byla vyslána hlídka MP, která poté přivolala rychlou záchranou službu a paní předala k ošetření.

Vytvořeno 8.8.2012 17:40:30 | přečteno 2170x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie