Rušný víkend jabloneckých strážníků

, autor: archiv MP

12.06.2012 - Střípky z městské policie

Řídil muž nebo pes?

Podnapilý řidič, kterého zadržela hlídka městské policie ve Wolkerově ulici v pátek odpoledne, vezl v autě svého psa. I přesto, že nejprve strážníkům sdělil, že požil alkohol, nechtěl pak spolupracovat, tvrdil, že neřídil a choval se arogantně. Strážníci předali nespolupracujícího řidiče přivolané hlídce Policie ČR k dalšímu prošetření a psa do opatrování lučanskému útulku. Spolu s řidičem předali strážníci policistům i záznam zákroku pořízeného na minikameru jednoho ze strážníků, ze kterého je jasné, kdo vozidlo řídil.

Strážníci zabránili sebevraždě

V neděli odpoledne zabránili strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou panu Z. ve skoku do kolejiště ve Střelecké ulici. Na místo se vydali na žádost Policie ČR. Strážníkům Sedliskému a Jirákovi se díky rozvaze a taktickému jednání podařilo zabránit muži ve skoku z desetimetrové výšky železničního nadjezdu. Muž byl rozrušený a městští strážníci jej bez zranění předali lékaři rychlé záchranné služby, kterého na místo přivolali.

Hrála si na vnučku. Marně

Mladá žena se pokoušela dostat v neděli vpodvečer do domu v ulici Na Roli. Zkoušela vchodové dveře do bytů a poté i okna, ke kterým se dostala z lešení. Když na místo dorazila přivolaná hlídka městské policie, byla už slečna v jednom z bytů a přesvědčovala jeho obyvatelku, že je její vnučka. Ta ale prohlašovala, že dívku nezná. Městští strážníci mladou ženu legitimovali a pro důvodné podezření z trestného činu předali Policii ČR.

Poděkování

„Dovolte mi touto cestou poděkovat Vašim strážníkům Bc. Miroslavu Šípošovi a Bronislavu Novákovi za pomoc při organizaci Dne dětí (07.06.2012) na naší Základní škole v Rýnovicích. Jako i v loňském roce byla příprava aktivit Bc. Miroslavem Šípošem velmi kvalitní, děti vyplňovaly křížovky zaměřené na dopravní výchovu, přiřazovaly telefonní čísla IZS, určovaly dopravní značky a po splnění zadaných úkolů byly odměněny cenami.“

Mgr. Jana Mašindová
zástupkyně ředitele, Základní škola Jablonec n. N. – Rýnovice, Pod Vodárnou 10, příspěvková organizace Pod Vodárnou 10

Vytvořeno 12.6.2012 8:57:56 | přečteno 2131x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie