Rušné pondělí jabloneckých strážníků

, autor: archiv MP

14.11.2012 - Střípky z městské policie

Kamion se zasekl o parkující auta

Polský kamión zablokoval včera dopoledne ulici Emilie Floriánové v Jablonci nad Nisou. Řidič nerespektoval dopravní značku zakazující vjezd nákladních vozidel, návěs kamionu se při průjezdu zatáčkou o jedno zaparkované auto zaklínil a další dvě naboural. Přivolaní strážníci začali celou situaci řešit a do příjezdu dopravních policistů zabezpečili bezpečnost silničního provozu a odkláněli dopravu tak, aby do zablokované ulice E. Floriánové nevjelo žádné další auto. Kamion se podařilo vyprostit po dvou hodinách.

Povolení na kácení stromu měl, ale pořezal jiné

O tom, že kácet cizí stromy se nevyplácí, se pravděpodobně přesvědčí dřevorubec v Prudké ulici v Jablonci nad Nisou. Strážníci na žádost magistrátu vyjeli v pondělí odpoledne na místo, aby prošetřili, zda nedochází ke kácení stromů na pozemku města. Muž, který v době příjezdu hlídky odřezával zbytky pařezu, předložil povolení ke kácení vydané magistrátem. Povolení se ale vztahovalo na vzrostlý dub a nikoli na pokácené stromy. Na vedlejším pozemku totiž byla vyrovnána kulatina a svítily dva další čerstvé pařezy. Strážníci tedy muže vyzvali, aby těžbu dřeva přerušil do doby, než bude celá věc vyřešena příslušným odborem magistrátu, muž souhlasil.

Agresivní opilec zaměstnal strážníky, policisty i záchranáře

V pondělí večer zaznamenalo operační středisko městské policie oznámení, že v ulici Na Vršku bezvládně leží muž, který upadl po výstupu z tramvaje. Strážníci na místo nasměrovali kameru městského kamerového systému a hlídka okamžitě vyrazila. Ležící muž nekomunikoval a na hlavě měl hluboké tržné rány. Během pěti minut čekání na záchranku několikrát upadl do bezvědomí. Ukázalo se, že je opilý a na zdravotníky byl agresívní, za asistence strážníků byl převezen do nemocnice k ošetření, kde se jeho agrese dále stupňovala. Strážníci kontaktovali Policii ČR, která zjistila, že muži byl vysloven zákaz pobytu na území města a převzala si jej k dalšímu šetření.

Vytvořeno 14.11.2012 10:07:16 | přečteno 1780x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie