Rok české hudby naplní Jablonec tóny

, autor: Jiří Endler

24.03.2014 - Statutární město Jablonec nad Nisou připravuje k Roku české hudby zhruba 25 koncertů a divadelních představení. Cílem je přiblížení známých i méně známých děl hudebníků, jejichž výročí si letos připomínáme; oživení středu města podvečerními koncerty na Mírovém náměstí a v neposlední řadě využítí ke komornímu koncertu i tak netradiční místo jako je molo na jablonecké přehradě.

Od dubna do října se tak v duchu hlavní myšlenky budou střídat v koncertním sále ZUŠ, na jevišti městského divadla, v kostele sv. Anny, na náměstích Mírovém a Dr. Farského či v Tyršově parku hudební produkce všech žánrů a pro všechny druhy publika.

Koordinátorem projektu a tvorbou programu Roku české hudby v Jablonci n.N. bylo pověřeno městské divadlo. Na projektu se dále podílejí organizace zřizované a založené městem - ZUŠ, Eurocentrum a JKIC.

„Protože se „Jablonecký rok české hudby“ ponese podtitulem Jablonec nad Nisou - město plné tónů, mohla by z této akce vzniknout tradice i mimo rámec Roku české hudby,“ uvažuje náměstkyně primátora Soňa Paukrtová.

Program Roku české hudby v Jablonci nad Nisou

• 29. 4. 2014 –  Zahajovací koncert – Jablonecký komorní orchestr ZUŠ v městském divadle. Ve druhé části koncertu vystoupí F. Lamač a kytarový pedagog p. Jiroš.
  • Květen – červen 2014 – koncerty ZUŠ - IuventusGaude! Nautica Komorní soubory ZUŠ. Vystoupí i klavíristi ZUŠ Termíny: 7.,14., 21., 28. května a 4.,11.,18. 25. června
  • Koncem června v období letního slunovratu zahraje na molu na přehradě komorní orchestr Quatro Sukovu Suitu a také Mozartovu Malou noční hudbu.
  • V červenci a srpnu jsou na programu Společné neděle v Tyršově parku, jedná se o 7 koncertů  různých žánrů od dechovky, přes cimbálovou muziku po dixilend.
  • V červenci a srpnu se také uskuteční 6 koncertů před radnicí vždy ve středu
  • 23. 7. – Prodaná nevěsta v nastudování Severočeského divadla v městském divadle
  • 24. 7. – Southampton youthorchestra (Anglie v městském divadle Slovanské tance, symfonickou báseň Vltava z cyklu  Má Vlast a Tance z Prodané nevěsty )
  • 6. 8. – Klavírní koncert Ivo Kahánka v městském divadle
  • 16. 9. – Labyrint světa a ráj srdce na hudbu Petra Ebena a recitací Marka Ebena – kostel sv. Anny
  • 30. 9. – Slavnostní zakončení - Houslový koncert „Fis mol“ Henryka Wieniawského a  Symfonie č. 8 A. Dvořáka. Vystoupí Petr Matěják s Filharmonií Hradce Králové v městském divadle.

Vytvořeno 24.3.2014 9:39:37 | přečteno 1884x | Petr Vitvar