Řídit bez dokladů se nevyplácí

29.08.2013 - Střípky z městské policie

Místní znalost a zkušenost jabloneckých strážníků se opět osvědčila. V pondělí 26. srpna dopoledne zadrželi řidiče černého Volva, o kterém věděli, že má vyslovený a platný zákaz řízení motorových vozidel. I přes zákaz muž sedl za volant a projížděl se Podhorskou ulicí. Strážníci neukázněného řidiče předali Policii ČR.

Rvačka

Rvačce mezi dvěma muži zabránila hlídka městské policie ve čtvrtek 22. srpna v noci na parkovišti U Zeleného stromu. Strážníci se snažili oba muže, kteří se vzájemně fyzicky i slovně napadali, od sebe oddělit, ale podařilo se jim to, až když použili hmaty a chvaty a došlo i na pouta. Nikdo nebyl zraněn a oba muži strážníci pro výtržnost předali Policii ČR.

Auto měl, ale řidičák ne

„Řidičský průkaz jsem nikdy neměl, a tak vám ho nemohu předložit,“ řekl strážníkům řidič vínového Opelu v úterý 20. srpna odpoledne. Hlídka MP i kamera městského kamerového systému sledovala Opel na základě telefonátu muže, který tvrdil, že tři lidé násilně vnikli do auta, se kterým následně odjeli. Řidič při kontrole strážníkům předložil „malý technický průkaz“ od vozidla, ale řidičák neměl. Nezapomněl ho doma a ani mu nebyl odebrán, prostě ho nikdy nevlastnil. Celou věc teď řeší oddělení přestupků jabloneckého magistrátu.

Muž bez povolení k pobytu

Muže bez povolení k pobytu poznali, zadrželi a předali Policii ČR strážníci městské policie minulou sobotu dopoledne v ulici U Přehrady. „Muž je z Ukrajiny a strážníci ho na základě svých zkušeností poznali. Věděli, že má zákaz pobytu na území naší republiky, a tak ho zadrželi,“ řekl ředitel městské policie Raisner.

Vytvořeno 29.8.2013 10:38:29 | přečteno 1409x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie