Rekonstrukce mostu v Pasekách začne koncem července

, autor: Petr Vitvar

16.07.2013 - Ke konci července bude zahájena plánovaná rekonstrukce mostu na Paseckém náměstí v Jablonci nad Nisou. „Most je strategickým místem, kromě toho, že je hlavním přístupem do Pasek z hlediska dopravního, jsou v něm také uloženy veškeré inženýrské sítě,“ říká náměstek primátora Miloš Vele.

Rekonstrukci mostu si vyžádal jeho havarijní stav. „Do oprav mostů ve městě se v minulosti téměř neinvestovalo a stav mostní konstrukce je na hranici životnosti. Bohužel se tento fakt týká i dalších mostů ve městě,“ stýská si Vele. Opravy jsou v letošním roce naplánovány i na mostech v ulicích Jánská a Luční.

Most bude průjezdný jen do Pasek

Po dobu rekonstrukce nebude pasecký most uzavřen. „Práce jsou naplánovány tak, aby vždy byla polovina mostu průjezdná,“ říká Kozák. Doprava ale bude možná pouze ve směru do Pasek. Pro směr z Pasek jsou vyčleněny dvě objízdné trasy, obě s výjezdem do Podhorské ulice. Vozidla s nosností do 4 tun budou moci jezdit ulicemi Pionýrů a Spojovací. Pro všechna vozidla je určena objížďka vedená ulicemi Lučanská a Přemyslova. „Přemyslova ulice vloni prošla velkoplošnou opravou povrchu i proto, že jsme s ní počítali jako s objízdnou trasou po dobu uzavření paseckého mostu,“ objasňuje Kozák loňskou opravu.

Rekonstrukci mostu budou provádět Technické služby Jablonec nad Nisou, s. r. o., které už rekonstruovaly most v Kamenné ulici. „Rozsah prací bude obdobný, i v paseckém mostě jsou uloženy inženýrské sítě. Teprve až po odkrytí povrchu bude zřejmé, zda se budou muset sítě překládat. To by znamenalo další finance,“ říká náměstek Vele. Rekonstrukce si vyžádá 2,8 milionu korun z městského rozpočtu.

Vytvořeno 16.7.2013 13:18:54 | přečteno 1609x | Petr Vitvar