Reakce na tiskovou zprávu jabloneckého klubu ČSSD

13.12.2013 - Práce na zvelebování interiéru radnice probíhají po celý rok a nejsou ještě dokončeny, proto ta nedodělanost, kterou ve své tiskové zprávě kritizuje opoziční ČSSD.

Za posledních 20 let, tedy i v minulém volebním období, kdy se na vedení města ČSSD podílela, se s radničním interiérem příliš nepracovalo, a tak je co dohánět. V době napnutého rozpočtu je zapojení vlastních zaměstnanců a pracovníků veřejně prospěšných prací do údržbových prací na radnici opravdu přínosné. Opominout nelze ani fakt že zapojení veřejně prospěšných pracovníků znamená pravidelnou práci pro pár předtím nezaměstnaných Jablonečanů. Oba kolegové na VPP mají kvalifikaci na zednické a lakýrnické práce a svou práci odvádějí dobře.

Dodavatelsky jsou řešeny pouze kompletní repase vstupních dveří ve 3. a 4. patře a pokládka linolea. Bohužel i v tomto případě se jedná o obecný problém všech veřejných zakázek, jejichž hlavním kritériem je cena, termín nebyl ze strany dodavatelů dodržen. Předpokládali jsme dokončení prací do konce listopadu.

Oba dodavatele jsme získali na základě veřejných zakázek, jejichž hlavním hodnotícím kritériem byla cena. V případě repase dveří měl dodavatel dílo předat do 30. listopadu. Vzhledem k technickým potížím se tak nestalo a bude uplatněna sleva za každý den prodlení. Dílo je v současné době téměř dokončeno.

U linolea je situace podobná, k předání mělo dojít na konci října, dílo je více méně hotové a slouží, chybí několik soklových lišt. I v tomto případě bude uplatněna smluvní pokuta za každý den prodlení. Veškeré nedodělky stejně jako průběh prací jsou zaznamenávány do stavebního deníku a bez odstranění nedodělků nebude dílo ani v jednom případě pracovníky magistrátu převzato.

I přes zmíněné komplikace předpokládáme ukončení prací na radnici do konce letošního roku.

Pravda je, že některé nátěry se loupou. Jedná se o případy ve vestibulu radnice, kdy nedošlo ke shodě s památkáři, a stěny se před malováním neoškrábaly. Příští rok proběhne celková rekonstrukce vstupního parteru, při které již dojde k seškrábání starých nátěrů a bude vymalováno tak, aby se nic neloupalo.

„Kritiku opozice beru, řešíme to a věřím, že na co po léta až desetiletí nezbývalo síly a peněz, vyřešíme v dohledné době,“ říká k celé věci tajemník Marek Řeháček.

Vytvořeno 13.12.2013 8:24:39 | přečteno 1376x | Petr Vitvar