Radost a optimismus lze mít v každém věku

, autor: Monika Šourková

16.07.2014 - V úterý čekala na primátora města Petra Beitla jedna z velmi milých povinností. S květinou a dárkovým košem navštívil paní Františku Kleinovou z jabloneckých Vrkoslavic, která v tomto měsíci oslavila 100. narozeniny.

Ve dveřích hosty přivítala dcera paní Kleinové spolu s manželem a dvěma pravnučkami. Návštěva a květina od primátora paní Kleinovou velmi dojaly, a zřejmě proto se rozhodla při přípitku spontánně zazpívat píseň „Ó Velvary, Velvary, kde jsou mé tolary“. Pan primátor poděkoval oslavenkyni za milé přivítání, které všechny potěšilo a ukázalo, že mít radost a optimismus lze v každém věku. „Vitalitu a radostné oči, jako má paní Kleinová, bych chtěl mít také“, okomentoval primátor okamžik, kdy oslavenkyně zpívala.

Paní Kleinová pochází ze severozápadních Čech, kde dosud žije i její kamarádka Žaneta, s níž seděla ve školní lavici a je jí také sto let. Dcera oslavenkyně potvrdila, že si obě dámy stále spolu píší dopisy a blahopřání k narozeninám a oslovují se jako za mlada „Fany a Žany“. Dnes má paní Františka několik vnoučat i pravnoučat, kteří ji pravidelně navštěvují.

V Jablonci nad Nisou se v letošním roce dožily sta let tři dámy, paní Kleinová, paní Daníčková a paní Bukovičová. Pan Liška, který by se dožil 102 let, bohužel nedávno zemřel.

100. narozeniny paní Kleinové

15.07.2014
, autor: Monika Šourková

Pani Kleinová s pravnučkami

 
, autor: Monika Šourková

Popřát p. Kleinové přišel i primátor Petr Beitl

 
, autor: Monika Šourková

Františka Kleinová

 
 
Vytvořeno 16.7.2014 15:03:54 | přečteno 2003x | Petr Vitvar
load