Rada jmenovala nové ředitele školských zařízení

25.05.2012 - Nové ředitele osmi příspěvkových organizací jmenovala na svém 11. zasedání 24. května Rada města Jablonce nad Nisou. Novými řediteli a ředitelkami byli jmenováni...

• MŠ speciální Jablonec nad Nisou, Palackého 37 – Mgr. Jana Brethová
  • Dům dětí a mládeže Vikýř – Martina Šípková
  • ZŠ Liberecká – RNDr. Jiří Čeřovský
  • ZŠ Mozartova – Mgr. Marcela Rousová
  • ZŠ Pivovarská – Mgr. Lubomír Mlejnek
  • ZŠ Rychnovská – Mgr. Vladimír Hozda
  • ZŠ Arbesova – Mgr. Tomá Saal
  • ZŠ Rýnovice – Mgr. Jana Mašindová

Konkurzy na obsazení pracovních míst ředitelů školských organizací vyhlásila Rada města 5. března letošního roku v souladu s platnou legislativou. První jednání konkurzní komise proběhlo 23. dubna a zabývalo se posouzením jednotlivých uchazečů z hlediska splnění všech požadavků zadaných konkursem. Ve dnech 9. a 10. května se konaly řízené pohovory s uchazeči a konkurzní komise posuzovala jejich vhodnost na obsazení jednotlivých pracovních míst.

„V některých případech bylo jako vyhovující shledáno více uchazečů, a proto komise zvolila jejich výsledné pořadí dle vyhlášky o náležitostech konkurzního řízení a konkurzních komisí,“ vysvětluje Miroslava Rýžaková, vedoucí humanitního odboru. „V ostatních případech posuzovala komise vhodnost přihlášených uchazečů hlasováním,“ dodává.

Konkurzní komisi tvořilo 7 odborníků. Za město jako zřizovatele v komisi zasedli náměstek Petr Tulpa a členka rady města Božena Caklová. Svého zástupce měl v komisi i krajský úřad a školní inspekce, další členové byli odborníci v oblasti státní správy ve školství.

Vytvořeno 25.5.2012 12:17:49 | přečteno 2270x | Petr Vitvar