Půjčky z Fondu na zlepšení úrovně bydlení

, autor: Petr Vitvar

21.03.2014 - Zastupitelé na svém březnovém zasedání schválili poskytnutí pěti půjček z Fondu na zlepšení úrovně bydlení (FZÚB) v celkové částce 1 163 189 korun.

V jednom případě žádala právnická osoba – společenství vlastníků jednotek půjčku na zateplení domu a v ostatních případech žádosti překládaly fyzické osoby. Dvakrát na opravu střechy, jednou na zateplení a jedna žádost zněla na rekonstrukci koupelny.

„Zájem je letos o něco vyšší než vloni, kdy jsme z FZÚB poskytli čtyři půjčky v celkové výši 307 tisíc korun, z toho na bydlení byly poskytnuty dvě půjčky za 150 tisíc, “ komentuje náměstek primátora Miloš Vele a dodává, že s půjčkami v rozpočtu město počítá i nadále. Kromě půjček na bydlení lze z FZÚB žádat i o dotace a půjčky na čistírny odpadních vod a kanalizační přípojky.

Vytvořeno 21.3.2014 11:00:46 | přečteno 1332x | Petr Vitvar