První cesta nového hejtmana vedla do Jablonce

, autor: Markéta Hozová

04.12.2012 - Primátor statutárního města Jablonec nad Nisou Petr Beitl dnes uvítal na radnici nového hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu. Hejtman dnes kromě Jablonce navštíví nejvýchodnější, nejzápadnější, nejsevernější a nejjižnější obce kraje.

„Návštěva pana hejtmana v Jablonci mě velmi potěšila, vnímám to jako pozitivní signál, že se o problémech kraje bude hovořit. Komunikace je velmi důležitá, a dnešní setkání je znamením, že se můžeme cítit jako partneři kraje “ řekl Beitl. Primátora také potěšila hejtmanova podpora dokončení silnice mezi Libercem a Jabloncem.

V obřadní síni jablonecké radnice ke společnému stolu s hejtmanem zasedli představitelé města a pozvání přijali i někteří starostové okolních obcí. Během neformálního hovoru nad kávou a cukrovím se hovořilo o Jizerské magistrále, adventu, zimní údržbě i financování kraje a možnostech úspor. „Musíme začít u sebe, v kanceláři hejtmana jsme škrtli 30% výdajů,“ prozradil nový hejtman.

Martin Půta informoval přítomné starosty, že chystá setkání s představiteli obcí celého kraje, na kterých bude informovat o možném způsobu využití grantových fondů. Starosty zajímalo, zda nové vedení kraje počítá se škrty v dopravě. „Rozhodli jsme se tarif IDOL nezvýšit, ale úspory jsou nutné, náklady na dopravu v kraji se rovnají ¼ rozpočtu a to je hodně,“ informoval Půta. Hovor se stočil také na rozpočtové určení daní, které je zvláště pro malé obce podstatné a neméně důležitou sociální problematiku. Té se bude na kraji věnovat dosavadní náměstek jabloneckého primátora Petr Tulpa.

Jako dárek si Martin Půta z Jablonce odvážel symbolickou Jabloneckou grešli pro štěstí a knihu o jablonecké radnici. „Za knihu obzvlášť moc děkuji, máte krásnou radnici a držím palce, aby se vám podařilo získat peníze na její obnovu,“ loučil se hejtman.

Vytvořeno 4.12.2012 14:17:40 | přečteno 1697x | Petr Vitvar