Prudké deště poničily cesty v novém Lesoparku

, autor: Jana Fričová

07.08.2013 - Necelý rok slouží rekonstruovaný lesopark na Žižkově Vrchu. V minulých dnech prošel doslova zátěžovou zkouškou – prudkým lijákem, který se prohnal ulicí Plynární s ničivou silou.

„Škody jsou „pouze“ na cestní síti. Zeleň a mobiliář jsou v pořádku,“ konstatoval náměstek primátora Petr Vobořil. V těchto dnech prochází odborník z firmy Gardenline parkem a zjišťuje přesný rozsah škod.  „Stanoví cenu a termín opravy,“ vysvětluje Vobořil.

Lesopark Žižkův Vrch vznikl v rámci Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) – zóna Žižkův Vrch a okolí, oblast revitalizace veřejných prostranství. Cílem bylo obnovit léta zanedbávaný zpustlý park se zelení poničenou sněhovou kalamitou v říjnu 2009. Náklady na revitalizaci území se rovnaly 17 milionům korun, přičemž město se podílelo necelými čtyřmi miliony.

Lesopark byl slavnostně otevřený loni v říjnu, je součástí Jabloneckého vyhlídkového okruhu a návštěvník v něm najde také památnou lípu Václava Havla vysazenou v den otevření.

Loga IPRM - EU - MMR 2012

Vytvořeno 7.8.2013 9:04:01 | přečteno 1553x | Petr Vitvar