Prohlášení města k objektu Schlaraffie

, autor: Jiří Endler

29.01.2014 - Po jednání primátora města s panem Radkem Malinou v pondělí 28. ledna konstatujeme, že se nepodařilo najít společnou řeč na podílu města na opravě nebo odkupu objektu Schlaraffie včetně pozemku.

I na tomto jednání zazněla ze strany pana Maliny nabídka odkupu objektu a jeho přemístění na jiné místo. Pokud by město mělo zvažovat tuto možnost, je nutné konstatovat, že na území města Jablonec nad Nisou je 170 nemovitých kulturních památek evidovaných na Ministerstvu kultury ČR.

Město vnímá zvýšený zájem veřejnosti, ale je třeba tuto problematiku vnímat v širším kontextu a zvážit možnosti města přistupovat k opravám všech památek na území města vhodným způsobem na základě odborných posudků a vyjádření. „Nelze dělat účet bez hostinského a nelze se skládat na opravu objektu, o nějž jeho majitel nemá zájem,“ uzavírá primátor Beitl.

Vytvořeno 29.1.2014 15:35:52 | přečteno 2482x | Petr Vitvar