Primátor Beitl se přihlásil do e-aukce na elektřinu i plyn

, autor: Markéta Hozová

10.10.2013 - Od 2. října probíhá v Jablonci nad Nisou přihlašování do elektronické aukce na elektřinu a plyn. Na kontaktní místo v bývalých prostorách Městské galerie MY v budově radnice zatím lidé přicházejí spíše pro informaci. Vstup do aukce smluvně potvrdilo pár desítek lidí. Mezi prvními Jablonečany je i primátor města Petr Beitl, který účast v e-aukci avizoval už od začátku. „Možnost zapojit se do e-aukce já osobně velmi vítám. Dosud jsem byl spíše pasivní, co se týká cen energií v naší domácnosti,“ přiznal se primátor.

Na pondělí 7. října připravila společnost A-tender, která aukci ve městě organizuje, veřejnou besedu. Malý sál v Eurocentru do posledního místa zaplnila dobrá stovka lidí. „Zájem o e-aukci je v Jablonci velký, takovou návštěvnost jsme nečekali a velmi mě to potěšilo. Lidé byli informovaní, ptali se konkrétně, problematiku znali, ačkoli informační kampaň v Jablonci vlastně teprve začíná“ spokojeně konstatoval po besedě Radek Drmota z pořádající společnosti A-Tender, který hodinu a půl vysvětloval princip aukce a odpovídal na dotazypřítomných. Pro zájemce o e-aukci je připravena další informativní beseda na 4. listopadu a veřejná bude i samotná aukce, která se uskuteční 11. prosince v odpoledních hodinách.

Kontaktní místo, kam mohou lidé přijít uzavřít mandátní smlouvu a tím se stát účastníky elektronické aukce je otevřené každý všední den od 2. října až do 20. listopadu. „Je možné přihlásit i jakékoli odběrné místo na území republiky - chatu, chalupu či byt v jiném městě,“ informuje Drmota.

Provozní doba kontaktního místa:

• pondělí a středa 8:00 – 17:00 h;
  • úterý, čtvrtek a pátek 8:00 - 14:00 h.

Vytvořeno 10.10.2013 8:01:54 | přečteno 1720x | Petr Vitvar