Primární prevence na středních školách

, autor: archiv MP

12.03.2014 - V průběhu února a března zorganizovala Městská policie v Jablonci nad Nisou v rámci prevence kriminality interaktivní přednášky určené pro studenty prvních ročníků středních škol a učilišť.

Tak jako v loňském roce spolupracuje preventista městské policie s pracovníky oddělení sociálně právní ochrany dětí. „Přednáška pro studenty zahrnuje zajímavá témata jako např. provoz městského kamerového a dohlížecího systému či právní odpovědnost dětí, mladistvých a dospělých“, informuje Miloslav Lejsek z oddělení prevence kriminality a vzdělávání Městské policie v Jablonci n. N. Na přednášce se zmiňují i nejčastěji řešené přestupky mladistvých a na závěr vždy následuje beseda se studenty, kdy strážníci i pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí zodpovídají dotazy k uvedeným tématům. Podle statistiky se těchto přednášek v letošním roce zúčastnilo dosud 317 studentů.

Vytvořeno 12.3.2014 14:57:09 | přečteno 1285x | Petr Vitvar
Štítky: městská policie