Přijďte mluvit o nových hřištích ve městě

07.07.2014 - Veřejné projednávání projektů s občany je v Jablonci už zavedenou praxí. V pondělí 14. července se budou ve velké zasedací místnosti radnice projednávat další dva, které vznikly v rámci Integrovaného plánu rozvoje města ve vymezené zóně Žižkův Vrch a okolí (IPRM). Diskutovat se bude o nových sportovištích, začátek je v 17 hodin.

V létě probíhá nejvíce stavebních prací a právě v Jablonci je třeba jich udělat co nejvíce, protože sezóna je kvůli klimatickým podmínkám velmi krátká. Proto oddělení investiční výstavby předloží v pondělí 14. července od 17 hodin veřejnosti hned dva projekty najednou. Oba spadají do IPRM a oba jsou o rekonstrukcích sportovišť a dětských hřišť.

Prvním z projednávaných projektů bude rekonstrukce tří sportovních ploch v sousedství lesoparku na Žižkově Vrchu. Tím druhým, který chceme občanům předložit, je oprava hřišť ve vnitrobloku budov v ulicích Liberecká – Budovatelů – Lípová,“ říká náměstek primátora Petr Vobořil, který má na starosti rozvoj města. Občané se k předloženým projektům budou moci vyjádřit a podle výsledku jednání pak proběhne i jejich realizace.

Projekty v rámci IPRM se daří Jablonci uvádět do života už od roku 2010. Zatím co sdružení vlastníků či majitelé mohou dotace z EU uplatnit na zlepšování kvality bytových domů, město čerpá finance na zvelebování veřejného prostranství ve vymezené zóně Žižkův Vrch a okolí, takže opravuje komunikace, veřejné osvětlení, parkovací a kontejnerová stání, upravuje zeleň. „To právě ve velké míře zažívají občané Žižkova Vrchu, protože letos tu probíhají opravdu rozsáhlé rekonstrukce souhrnně nazvané Otočka autobusu MHD a Obytný soubor Řetízková,“ konstatuje náměstek Vobořil s tím, že k největším projektům IPRM patří zmíněný lesopark a park Nová Pasířská.

Loga IPRM - EU - MMR 2012

Další informace

Vytvořeno 7.7.2014 9:19:31 | přečteno 1503x | Petr Vitvar
load