Prezident Miloš Zeman navštívil Jablonec

, autor: Jiří Endler

11.06.2014 - Statutární město Jablonec nad Nisou dnes navštívil prezident České republiky Miloš Zeman v rámci své návštěvy Libereckého kraje v doprovodu hejtmana Martina Půty. Na programu byla oficiální vystoupení i diskuze s občany města.

První prezidentovy kroky v Jablonci vedly do provozu společnosti Preciosa. Poté se setkal s jabloneckými zastupiteli, podnikateli a zástupci církví v obřadní síni. Po krátké diskuzi s přítomnými a zápisu do pamětní knihy uvázal Miloš Zeman dle obnovené tradice prezidentskou stuhu na prapor města. Z rukou primátora převzal dar - skleněný popelník ve stylu secese z železnobrodské rodinné dílny František Halama Original Czech Art Crystal.

Po oficiálním setkání v obřadní síni se přítomní pánové přesunuli na Mírové náměstí před radnici, kde prezident odpovídal na otázky občanů.

V diskuzi zazněly dotazy na omilostnění Jiřího Kajínka, názory na Euro, problematiku legalizace prostituce a hovořilo se i na složité politické téma opoziční smlouvy z roku 1998. Díky tlumočníkovi do znakové řeči hovoru rozuměli i neslyšící a svou pochvalu organizátorům setkání vyjádřil i hluchoněmý pán z Turnova, který požádal pana prezidenta o to, aby jeho televizní vystoupení byla simultánně překládána do znakové řeči.

Na dotaz ohledně lidské slušnosti ve vztahu k situaci v dnešní společnosti zareagoval prezident slovy: „Slušnost v mezilidských vztazích nespočívá ve slovech, ale v konkrétní pomoci konkrétním lidem.“ Navázal tak na svoji úvodní úvahu o potřebnosti hospicové péče. „Je třeba, abychom si všichni uvědomili, že rodiče nejsou stroje, které se odkládají, když nám doslouží. Každému člověku by mělo být umožněno důstojně prožit svůj život až do jeho konce,“ řekl a podpořil tak výstavbu hospice v Libereckém kraji.

Pozornosti prezidenta neunikl ani primátorský řetěz na krku Petra Beitla. Ten odvětil, že autorem je jablonecký výtvarník Vladimír Komňacký a že Jablonec může být na své umělce hrdý stejně jako na své sportovce. „Děkuji vám, že jste přišli přivítat pana prezidenta, a i přes horké počasí jste místo na přehradu zamířili na náměstí pozdravit hlavu státu,“ poděkoval primátor Petr Beitl desítkám lidí na náměstí závěrem.

Návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana

11.06.2014
, autor: Jiří Endler

Miloš Zeman zdraví občany Jablonce

 
, autor: Jiří Endler

Miloš Zeman přichází k magistrátu

 
, autor: Radka Baloghová

Primátor Petr Beitl vítá prezidenta Miloše Zemana

 
, autor: Jiří Endler

Setkání prezidenta republiky s představiteli města

 
, autor: Jiří Endler

Hosté v obřadní síni

 
, autor: Jiří Endler

Miloš Zeman s Petrem Beitlem

 
, autor: Jiří Endler

Hejtman Martin Půta, Miloš Zeman a Petr Beitl

 
, autor: Jiří Endler

Prezident dekoruje prapor města pamětní stuhou

 
, autor: Radka Baloghová

Petr Beitl předává dar - skleněný popelník ve stylu secese

 
, autor: Jiří Endler

Podpis do Kroniky města

 
, autor: Jiří Endler

Občané na Mírovém náměstí

 
, autor: Jiří Endler

Miloš Zeman zdraví občany na náměstí

 
, autor: Jiří Endler

Martin Půta, Miloš Zeman a Petr Beitl na pódiu

 
, autor: Jiří Endler

Občané pokládají prezidentovi své dotazy

 
, autor: Jiří Endler

Miloš Zeman a Petr Beitl

 
, autor: Jiří Endler

Setkání prezidenta republiky s občany

 
 
Vytvořeno 11.6.2014 17:26:38 | přečteno 3357x | Petr Vitvar
load